Pazartesi, Eylül 26, 2022

İlaç Endüstrisi ve İnce Kimya İçin Güvenilir Ortak

İlaç endüstrisi ve ince kimya için güvenilir ortak

Özel kimyasal maddeler ve ara ürünlerin özel sentezine dayalı kapsamlı hizmet yelpazesiyle, özel kimyasallar şirketi LANXESS’in küresel olarak aktif bir yan kuruluşu olan Saltigo GmbH’in müşterileri arasında ilaç şirketleri ve ince kimyasal (fine chemicals) alıcıları yer alıyor.

Saltigo Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Christoph Schaffrath, özellikle sürekli olarak yüksek kalite ve yüksek teslimat güvenilirliğinin önemli olduğu ilaç endüstrisi için öncüler ve ara ürünlerle ilgili olarak, gelecek için iyi pazar fırsatlarının olduğunu belirtti. Schaffrath “Uzun bir süredir, güvenilirliğimize ve uzmanlığımıza değer veren çok sayıda ilaç şirketi ile devam eden bir iş ilişkimiz var” diye açıkladı.

ilaç endüstrisi
Saltigo’nun Leverkusen sahasındaki Central Organics Pilot Fabrikasında (ZeTO) temiz oda dolumu. Fotoğraf kaynak: Saltigo

Bu tür bir öncünün bir örneği, özel (exclusive) üretilmeyen ve oral uygulama için bir antiviral aktif bileşen yapmak için kullanılan 1,2,4-(1H)-triazoldür. 1,1′-karbonildiimidazol, farmasötik aktif bileşenlerin yapım sürecinde birleştirme reaksiyonlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özel sentez alanında Saltigo’nun müşterilerin yüksek düzeyde ilgisini çeken temel yetkinlikleri özellikle basınçlı bir ortamda ve yüksek sıcaklıklarda hidrojenasyon veya katalizli birleştirme dahil reaksiyonlarıdır. Proses geliştirme, pilot testler, analitik ve yeni maddelerin kaydı yoluyla müşterilerin desteklenmesi gibi hizmetler portföyü tamamlar.

Temiz oda koşullarında, düşük sıcaklıklarda, kompleks reaktiflerle veya inert gaz atmosferinde sentez adımları, aktif bileşenlerin yapım sürecinde sıklıkla karşılaşıldığı için diğer alanlarda da önemli bir rol oynar. Bu, uzmanlık ve ilgili teknolojiler açısından sinerjilerin kullanılmasını sağlar.

Örneğin, Saltigo’da hassas kimya sektöründeki güncel bir faaliyet alanı, lityum iyon piller için elektrolitlerdir. Saltigo GmbH CEO’su Dr. Michael Zobel “Geniş tabanlı teknolojik uzmanlığımız sayesinde, orada da son derece iyi bir konumdayız.”

Organik redoks akışlı piller, teknoloji pazara hazır olur olmaz gelecekte daha fazla umut verebilir. Bunun için redoks aktif elektrolit sistemleri gereklidir.

Schaffrath “Bu bağlamda, çeşitli maddeler şu anda uygunlukları açısından test ediliyor ve uygun üreticilerin laboratuvar düzenlemelerini ölçeklendirmekten, piyasaya lansman için üretime ve ötesine kadar desteklemeyi hayal edebiliyoruz” diye açıkladı.

Saltigo’nun özel sentez alanında sunduğu kapsamlı hizmet yelpazesi hakkında ayrıntılı bilgi, https://saltigo.com/ adresinde çevrimiçi olarak bulunabilir.

 

 

Kaynak: https://lanxess.com/en-US/Media/Press-Releases/2021/11/Reliable-partner-for-the-pharmaceutical-industry-and-fine-chemistry

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol