Çarşamba, Temmuz 6, 2022

INEOS Styrolution ‘dan Sürdürülebilir Gıda Ambalajı

INEOS Styrolution ‘dan Sürdürülebilir Gıda Ambalajı

Pal Packaging, sürdürülebilir gıda ambalajı için INEOS Styrolution’ın mekanik olarak geri dönüştürülmüş polistirenini seçti.

Stireniklerde dünyanın önde gelen firması INEOS Styrolution ve gıda ambalajı ve gıda servisi ürünlerinin önde gelen dikey entegre üreticisi ve dağıtıcısı olan Pal Packaging, stirenik bazlı sürdürülebilir gıda temas uygulamaları konusunda partner olduklarını duyurdular. Pal Packaging şimdi yeni gıda paketleme çözümlerinde %100 geri dönüştürülmüş polistiren olan mekanik olarak geri dönüştürülmüş yeni Styrolution® PS ECO’yu kullanıyor.

Pal Packaging, Yunanistan merkezli Palamidis SA şirketinin bir departmanıdır. Avrupa çapında paketleyiciler, işlemciler ve süpermarketler için yenilikçi ve güvenilir bir tedarikçisidir. INEOS Styrolution tarafından sağlanan yeni geri dönüştürülmüş malzemeyle yapılan başarılı denemelerden sonra şirket, işleme kolaylığı ve nihai ürünün kalitesinden etkilendi.

 Sürdürülebilir Gıda Ambalajı

PALAMIDIS Kalite ve Ar-Ge müdürü Konstantinos Roumpos şunları söylüyor: “INEOS Styrolution, müşterilerimize sürdürülebilir bir ambalaj çözümü sunmamızı sorunsuz bir geçiş haline getirdi. Kümes hayvanları ve mantar ambalajlarıyla başlayan sürdürülebilir ambalaj çözümleriyle ilerlemeye hevesliyiz.”

INEOS Styrolution’da Standart İş Proje Uzmanı Louie Mackee şunları ekliyor: “INEOS Styrolution’da Pal Packaging ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Şirket kendini yüksek kaliteli ürünler sunmaya ve yeni sürdürülebilir çözümlere adamıştır. Aslında iki şirketimiz de sürdürülebilirlik ve inovasyon açısından aynı vizyonu paylaşıyor.”

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU