Salı, Temmuz 23, 2024

Inkmaker Group, Tek Yetkili Distribütörlüğü için Odak Kimya ile İmza Atacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulusal Egemenliği’nin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız günlerde Inkmaker Group, Odak Kimya’yı tüm sektörlerde tek yetkili distribütörü olarak kabul etti.

Inkmaker Group Ticari Direktörü Gianluca Incerti ile  distribütörlük  sözleşmesi 23 Nisan 2020’de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, Odak Kimya Kurucu ve Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu ile elektronik ortamda imzalanacak.

İş birliğine dair görüşlerini aktaran Ayla Çuhadaroğlu: “Türkiye’deki tek temsilci olarak belirlenmekten dolayı çok memnunuz. Bu, her iki taraf için de büyük avantaj taşıyor. Inkmaker Group; donanımlarının kalitesi ve hassasiyeti, önde gelen yazılımı ve güçlü ürün grubu ile global bir teknoloji lideridir.

Ek olarak, grubun yakın zamanda Rexson, Vale-tech ve Tecnopails’i bünyesine katması  ile   güçlü bir çeşitlilik ve bilgi birikimi ile tam bir bütünsel mühendislik sağlayıcısı haline geldi.

Küresel anlamda zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde bile Odak Kimya olarak pazar bilgimiz, kaynaklarımız ve güçlü iş ağımız ile Inkmaker Group’un Türkiye pazarındaki konumunu yükseltmek için gereken güçlü duruşa sahibiz” şeklinde konuştu.

Ayla Çuhadaroğlu

30 kişiyi aşkın güçlü ekibiyle Türkiye’nin önde gelen distribütörlerinden biri

Renk yönetimi çözümleri sunma amacıyla 1998 yılında kurulan Odak Kimya, başlangıçta boya, plastik ve otomotiv sektörlerine -alanında lider, küresel markalara  renk ölçüm cihazları sunarken, kısa sürede ürün portföyünü birbirini tamamlayıcı ürünlere sahip lider markalarla genişletti. Bugün Odak; İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa ve Adana’da yer alan 3 ofisinde görev yapan 30 kişiyi aşkın güçlü ekibiyle Türkiye’nin önde gelen distribütörlerinden biri.

Gianluca Incerti

“Türkiye’nin Ulusal Egemenliği’nin 100. yılı kutlamalarına denk gelmesi anlamlı bir tesadüf”

23 Nisan günü elektronik ortamda imzalayacakları temsilcilik sözleşmesi için heyecanlarını dile getiren Inkmaker Group Ticari Direktörü Gianluca Incerti ise şöyle dedi: “Aslında bu haberi Paint İstanbul & Turkcoat Fuarı’nda, Inkmaker Group’un da katılımıyla açıklamayı tasarlamıştık, ancak Covid-19 salgınından ötürü iptal edilen fuarları gözönüne alarak yeni bir strateji kurguladık. Bu durum aynı zamanda Türkiye’nin Ulusal Egemenliği’nin 100. yılı kutlamalarına denk geldiği için güzel bir anlamlı bir tesadüf oluşturdu.”

 

 

Tüm temsil hakları, Odak Kimya’da

Odak Kimya’ya Türkiye’de Inkmaker Group ile Boya ve Kaplama, Su bazlı ve solvent bazlı Sıvı Mürekkep, Tekstil ve Boyahane pazarı ile laboratuvar ekipmanı da dahil olmak üzere markalarının tüm temsil haklarını tanıyan temsilcilik anlaşmasıyla ilgili Inkmaker Group EMEA & Amerika CEO’su Christophe Rizzo ise şunları söyledi: “Güçlü  bir ağ ve sektör deneyimine sahip olan Odak Kimya; Türkiye’de, dünyanın lider markalarının çoğunu temsil eden öncü bir distribütör. Bu ortaklığın, bizim için bölge içinde büyüme fırsatlarına ivme kazandıracağına grubun güveni tamdır.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler