Salı, Nisan 23, 2024

Kalebodur ve Nivogo’dan İş Birliği

Kaleseramik’in seramik karo ile özdeşleşen güçlü markası Kalebodur, Türkiye’nin döngüsel moda markası ile iş birliğine imza attı.

Kalebodur’un “İyi Bak Dünyaya” felsefesi doğrultusunda yapılan iş birliği kapsamında Nivogo’nun Türkiye’deki döngüsel mağazalarında Kalebodur ürünleri kullanılacak. Kalebodur ve Nivogo, bu iş birliği ile daha iyi bir gelecek için karşılıklı değer yaratarak, döngüsel ekonomiye katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kalebodur, daha iyi bir gelecek için çalışıyor

Kalebodur, sürdürülebilir bir gelecek yolunda attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Kalebodur, “İyi Bak Dünyaya” hareketi doğrultusunda Nivogo ile iş birliği yapıyor. Türkiye’nin döngüsel moda markası Nivogo’nun mağazalarında, Kalebodur seramik karo ürünleri kullanılacak. Bu iş birliği hakkında Kaleseramik İletişim ve Atölye Kale İş Birim Müdürü Pelin Özgen Piker de açıklamalarda bulundu.

Kaleseramik İletişim ve Atölye Kale İş Birim Müdürü Pelin Özgen Piker; “Marka olarak, yıllardır ‘Kalebodur, Seramik Budur’ sloganı ile yaşayan mekanlar tasarlıyoruz. Geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerin yanı sıra proje ve iş birliklerimizle de sürdürülebilirlik alanında sektörümüze öncülük ediyoruz.

Sürdürülebilirlik alanında attığımız adımlar, bugünün değil, geçmişten gelen yolculuğumuzun devamını oluşturuyor. Bugün hayata geçirdiğimiz bu iş birliğini de bu yolculuğumuzun yeni bir halkası olarak görüyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için, aynı zamanda girişimcilik ekosistemindeki doğru partnerlerle iş birlikleri yaparak, daha iyi bir gelecek için değer yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Kalebodur ve Nivogo’dan İş Birliği

“Sürdürülebilir bir gelecek için iş birliklerimize devam edeceğiz”

Nivogo’nun döngüsel ekonomiye yönelik çalışmaları ile bu yolda önemli işlere imza atmış çok değerli bir marka olduğunu belirten Piker; “Bu nedenle de böylesine anlamlı bir iş birliğinin parçası olmaktan mutluyuz. Bu iş birliği, ayrıca Grubumuzun daha adil ve daha yeşil bir dünya hedefiyle başlattığı ve herkesi dünyamıza sahip çıkmaya çağırdığı ‘İyi Bak Dünyana’ felsefemize de güçlü bir destek sunuyor. Kalebodur olarak, birlikte dünyamızı iyileştirebileceğimize olan inancımızla bundan sonra da sürdürülebilir bir gelecek için iş birliklerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa da Kale Grubu ile hikayelerinin en başından bu yana birlikte yürüdüklerini belirtti ve; “Kuruluşumuzun ilk yılı olan 2021’de İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik’den çok önemli ve değerli bir ödül aldık. Kale Grubu ile 3 yıla yaklaşan iş birliğimiz kapsamında, doğrusal ekonomi modeli ile ilerleyen hızlı moda sektöründeki problemlere çözüm getirme hedefiyle çalıştık.

Bu hedef doğrultusunda da yaşanabilir bir geleceği bizden sonraki nesiller için de mümkün kılmak adına amaç ve gönül birliği yaptık. Sonucunda ise, ekonomiye yeniden dahil ettiğimiz ürünlerle okyanuslarca suyu kurtarıyor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Tunahan Kafa; “Avrupa’nın 1 Numaralı Döngüsel Ekonomi Girişimi Nivogo olarak, ortak hedeflere sahip olduğumuz markalar ile daha sürdürülebilir iyi bir dünya için çalışmaya ve ülkemizi dünyanın Döngüsel Ekonomi Merkezi yapmak için gayret sarfetmeye devam edeceğiz. Başından beri yanımızda olan çok kıymetli döngüsel dönüşüm marka partnerimiz Kalebodur ile de sektöre yön veren ve dünyada ses getiren döngüsel dönüşüm hareketini her geçen gün daha da güçlendirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler