Kalekim Yeni Markası Bi’Boya ile Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor

11 Nisan 2019

Boya sektörüne kazandırdığı yeni markası Bi’Boya ile Kalekim, boya sektöründe yeni bir dönemin startını verdi. “Boya internette” sloganıyla pazara sunulan Bi’Boya, e-ticaret sistemiyle hayatı kolaylaştıran, enerjik ve güvenilir bir marka olarak sektörde farkını ortaya koyacak.

Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, Kalekim’in ilklere imza atmaya devam ettiğini vurgulayarak “Uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, boya sektöründe yepyeni bir adım attık ve tüm boya ürünlerimizi Bi’Boya markasıyla üretmeye başladık.

Bi’Boya ile aynı zamanda yeni dijital uygulamalarımızı da hayata geçirdik. Bi’Boya, sadece bir boya markası olmanın ötesinde, ülkemizde online satış yapan bir boya platformu oldu” dedi.

Balıkesir’deki Kalekim fabrikasında boya üretimine ağırlık vereceklerini vurgulayan Altuğ Akbaş, şunları söyledi: “Yapı kimyasallarının her dalında üretim yapan Kalekim olarak, 45 milyon lira yatırımla hizmete açtığımız Balıkesir fabrikamızda, boya alanında üretimi tek merkeze toplayıp büyüterek yeni bir faza geçtik.

7’nci fabrikamız Balıkesir’de konsolide ettiğimiz boya üretimimizi, Bi’Boya markamızın altında yeni bir soluk ve iş modeli ile büyüteceğiz.”Kalekim Yeni Markası Bi’Boya

Beklentileri tümüyle karşılıyor

Kalekim’in yeni dijital uygulamaları sayesinde türkiye’nin yeni boyası Bi’Boya, tüketici ve profesyonellerle buluşuyor.

Günümüz trendleri ve tüketici ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen boya ürünleri ile tüketiciler, ustalar, profesyoneller ve bayilerin beklentilerinin kusursuz bir şekilde karşılanması amaçlanıyor. Aynı zamanda online satış platformu haline gelen Bi’Boya ile en güzel renkler, en yeni fiyat avantajları ve yenilikçi dekorasyon fikirleri, tüketicilerin beğenisini kazanacak.

Pazardaki diğer markalardan önemli ölçüde ayrışan, duyguların dilini konuşabilen yapısıyla enerjik ve yenilikçi yaklaşımı simgeliyor.  Boya sektöründe öncelikle hizmette farklılaşan Bi’Boya’nın odağında tüketici memnuniyeti yer alıyor.

Ustaların mesleki bilgi ve becerilerini de geliştiren bu online sistem, aynı zamanda tüketicinin hayatını kolaylaştırıyor. Nihai tüketici, Bi’Boya ile hem kaliteli hem daha iyi boya uygulamalarına kavuşuyor.

Bi’Boya kadın tüketicilerin de çok fazla ilgisini çekiyor çünkü bu sistem sayesinde kadınlar, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan rahatlıkla boyasını seçip, nitelikli ustalara ulaşabiliyor.

Önerilen ustayı kendisinin seçmesinin verdiği güveni de hisseden kadınların, Bi’Boya’nın birbirinden güzel renk ve uygulamalarıyla hayatı kolaylaşıyor.Bi’Usta

Bi’Usta Uygulamasıyla Yenilikçi Çözümler

Boya ve seramik ustalarının dahil olduğu cep telefonu uygulaması Bi’Usta; tüketicileri, ustaları bir araya getiriyor ve son derece yaratıcı çözümler sunuyor.

Evinin veya işyerinin iç ve dış mekanlarını boyatmak için Bi’Usta sistemine giren tüketiciler, sistemdeki ustalardan ücretsiz keşif hizmeti alabiliyor. Bunun için, Bi’Usta’yı indirip hizmet almak istedikleri işi ve alanı seçmek yeterli. Sonrasında ise alan bilgilerini girip (kaç metrekare, kaç oda gibi) ustalarının tekliflerini bekliyorlar.

Kalekim Usta Kulübü’ne üye olduktan sonra sisteme dahil olan ustalar ise Bi’Usta Kurumsal’da profillerini oluşturup; evini, işyerini boyatmak isteyen kullanıcılara teklif veriyor. Müşteri ile anlaştıktan sonra hemen işe başlayabiliyorlar.

Bu sistemde bir puanlama sitemi de mevcut. Tüketiciler ustaları puanlayabiliyor, böylece ustanın sistem içerisindeki puanı buna göre değişiyor. Bi’Usta sisteminde ‘Garantili Usta’lar da yer alıyor. Seramik uygulaması yaptırmak isteyenler, dilerlerse Garantili Usta’lardan da teklif alma imkanına sahip.