Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Kayalar Kimya’dan Teknolojinin Lider 100’leri projesine destek

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından hayata geçirilen ve Kayalar Kimya’nın da destek verdiği, Türkiye’nin teknoloji alanında en yetenekli gençlerini seçerek onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı hedefleyen Teknolojinin Lider 100’leri projesi ilk mezunlarını verdi.

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından hayata geçirilen Teknolojinin Lider 100’leri projesi Türkiye’nin teknoloji alanında en yetenekli gençlerini seçerek onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı hedefliyor. Programın destekçilerinden biri de kimya sektörünün lider şirketlerinden Kayalar Kimya oldu. Kayalar Kimya’nın mentörlük yaptığı ve sponsoru olduğu 2 öğrenci, programın mezunları arasında yerini aldı.

Kayalar Kimya’dan Teknolojinin Lider 100leri projesine destek

Teknolojinin Lider 100’leri projesine katılan 189 öğrenci, sertifikalarını aldı

Proje sonucunda toplamda 189 öğrenciye sertifikaları verildi. Kayalar Kimya da önemli bir destek sağladığı proje hakkında açıklamalarda bulundu. Kayalar Kimya İnsan Kaynakları Direktörü Dilek Ün, öğrencilerin yüzde 80’i kadınlardan oluşan projenin kadınları teknoloji sektörüne kazandırmak anlamında son derece önemli ve değerli olduğunun altını çizdi.

Ün, “Teknolojinin Lider 100’leri projesine katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kadınların cam tavanları yıkmalarını sağlayan, onların gelişimine destek olarak önlerini açan böyle projelerin artmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler