Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Kerevitaş ’ın 2022 İlk Çeyrek Konsolide Cirosu Yüzde 143 Arttı

Kerevitaş ’ın 2022 İlk Çeyrek Konsolide Cirosu Yüzde 143 Arttı

Kerevitaş, 2022 yılının ilk üç aylık finansal sonuçlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Açıklanan verilere göre Kerevitaş’ın 2022 yılının ilk çeyrek konsolide cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 143 oranında arttı.

Türkiye’nin taze dondurulmuş gıda, konserve ve margarin pazarının lider şirketlerinden olan Kerevitaş 2022’nin ilk çeyreğine dair finansal sonuçlarını paylaştı. Paylaşılan verilere göre şirketin cirosu 2,4 milyar TL oldu ve bu sonuca göre şirketin ilk çeyrek konsolide cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 143 arttı.

Kerevitaş’ın İhracatı 287,8 Milyon TL’ye Ulaştı

Kerevitaş tarafından paylaşılan finansal sonuçlara göre; şirket ihracatta da istikrarlı büyümesini yılın ilk çeyreğinde sürdürdü. Kerevitaş’ın yılın ilk üç ayındaki ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 artarak 287,8 milyon TL oldu.

Dondurulmuş gıda ve konserve sektörünün lider markalarından SuperFresh ürün gamını 2022’de de genişletmeye devam etti. Superfresh, yılın ilk çeyreğinde Pizza Tost Çikolatalı, Pizza King Cheddar Peynirli, Ton Mix Bir Öğün Sağlık Ailesi ve Fırında Mantı ürünlerini ilk kez tüketiciyle buluşturdu. Superfresh 2022’nini ilk çeyreğinde 1,5 puan artışla yüzde 22 ciro payına ulaştı. Türkiye margarin pazarında Bizim Yağ ve Teremyağ gibi önemli markalarıyla Besler de yılın ilk üç ayında yüzde 43,7 ciro payı ile pazardaki lider konumunu korudu.

Yurt Dışı Pazarlarındaki Konumunu Korudu

Yılın ilk üç ayında portföyüne dahil ettiği 4 yeni iş ortağı ve kova formatındaki yeni ürün lansmanlarıyla Kerevitaş margarin kategorisinde ihracattaki başarısını da korudu. Özellikle tüketici margarini kategorisinde 30 yılı aşkın süredir bulunduğu Irak, Suriye ve Gürcistan pazarlarında Ona markasıyla; ev dışı tüketim sektöründe ise pastacılık kategorisinde Arnavutluk’ta, catering kategorisinde Irak, Romanya ve Kazakistan’da liderliğini korumayı başardı.

“İç ve Dış Pazarlardaki Güçlü Pozisyonumuzu Korumaya ve Büyütmeye Devam Edeceğiz”

Kerevitaş CEO’su Şükrü Çin, açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl yakaladıkları finansal başarıyı bu yılın ilk çeyrek rakamlarına da taşıdıklarını belirten Çin; “Kerevitaş ile 2021 yılını başarılarla geride bıraktık ve aynı sinerjiyle 2022 yılına da güçlü bir başlangıç yaptık. Pazarın beğenisine sunduğumuz yenilikçi ürünlerimizle lider olduğumuz her kategoride ciro payımızı artırdık. 2022 yılının ilk üç ayında konsolide ciromuzu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 143 artırmayı başardık. Bu güçlü başlangıcı 2022 yılının bütününe yayarak, iç ve dış pazarlardaki güçlü pozisyonumuzu korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU