Çarşamba, Temmuz 6, 2022

KIMplas Özel Çözümler

Son yıllarda yaptığı yatırımlar ve sektörel araştırmalar sonucu aldığı ödüller ile isminden sıkça bahsettiren ilk yüzde yüz yerli poliüretan sistem evi Kimpur, ayakkabı tabanı ve terlik üretimi için ürettiği poliüretan sistemlerin yanı sıra, mevcut satış ağını ve müşteri portföyünü kullanarak organik ve coğrafi olarak büyümek, daha geniş ürün ağı ile pazara hitap etmek için termoplastik bileşik ürünleri de ürün yelpazesine eklemiştir.

 

KIMplas Özel Çözümler olarak adlandırılan bu ürünler, müşterilerinin taleplerine göre yumuşaklık, sertlik, opaklık ve verdiği ipeksi yumuşak dokunuş özelliklerini geliştirmek için elastomerlerle modifiye edilmiş, EVA bazlı, genişletilebilir ve çapraz bağlanabilir bileşiklerdir ve düşük yoğunlukları ve terzi usulü renkleri ile karakterize edilebilirler.

Kimpur, iştiraki olan Kimplast Granül San. ve Tic. A.Ş.’de  ‘KIMplas Özel Çözümler’ markası altında EVA Compound (Bileşik) olarak adlandırılan, yüksek kaliteli ayakkabı, orta taban, tabanlık, dış taban, terlik ve benzeri üretimler için uygun olan ürünlerin etkin bir şekilde Ar-Ge’sini yaparak 2020 yılında üretimine başlamış ve kısa sürede yüksek oranda müşteri memnuniyeti sağlayarak pazarda önemli bir konuma gelmiştir.

KIMplas Özel Çözümleri ile üretilen taban ve terlikler, özellikle moda açısından yüksek estetik ve çekiciliği korurken talep edilen mekaniksel ve fiziksel özellikleri ile de beklentilerin üzerine çıkmıştır.

Yüksek orandaki müşteri memnuniyeti ve talebi firmayı yeni yatırımlara teşvik etmiştir. Bu yatırım süreçlerini en kısa sürede tamamlayarak Türkiye’de kurulu en yüksek kapasiteye ulaşılması hedeflenmektedir. Böylece yerel pazarda müşterilerine hizmet verirken, global pazarlarda da hızla büyümeyi amaçlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
719TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol