Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Kimpur, 10. Ar-Ge Proje Pazarı’na Katıldı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (İKMİB) tarafından hazırlanan 10. Ar-Ge Proje Pazarı 27 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşti. Düzenlenen organizasyona Kimpur da katılım gösterdi.

Kimpur, Uzman Ar-Ge Ekibi tarafından hazırlanan ‘Pet Şişe Atıklarından Polyester Sentezi ve Poliüretan Sistemlerde Ticari Olarak Kullanımı’ isimli proje ile etkinliğe katılım gösterdi. Hazırlanan proje Plastik ve Kauçuk kategorisinde 2. oldu.

Kimpur, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından 27 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen 10. Ar-Ge Proje Pazarı’nda yerini aldı. Ar-Ge Yöneticisi İnan Şahin proje hakkında açıklamada bulundu.

Şahin; PET şişe atıklarından polyester poliol elde edilmesiyle geri dönüştürülen ürünün, sınıf kaybetmeden, aksine katma değer kazanarak üstün nitelikli malzeme olarak kullanımına devam etme imkânı bulması nedeni ile projenin doğa dostu ürün gamlarının en güzel örneklerinden biri olacağını vurguladı.

Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratmak İçin Çalışıyorlar

Kimpur’un Düzce’deki 2. Üretim tesisinde devreye alacakları PET atıklarına yönelik 5 bin ton kapasiteli “geri dönüşüm tesisi”nde ürünün ticari olarak kullanımının önemli derecede arttırılacağı belirtildi.

Kimpur Ar-Ge Direktörü Dr. Yener Rakıcıoğlu açıklamada bulundu. Rakıcıoğlu; Kimpur’un 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge Merkezi’nde faaliyet gösterdiği tüm alanlarda çevreye ve topluma fayda sağlayan projelerle sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol