Salı, Ocak 18, 2022

Kimpur, Plastik Kirliliğini Azaltmayı Hedefliyor

Kimpur İPG’yi imzalayarak plastik meselesinin ortak çözümünde yer alıp uluslararası ortak vizyonu destekliyor!

Kimpur İş Dünyası Plastik Girişimi’ni (İPG) imzalayarak plastik kirliliğini azaltmayı taahhüt eden ilk poliüretan sistem evi şirketlerden biri oldu.

plastik

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG ), özel sektör kuruluşlarının plastik meselesine yönelik somut eylemlerini teşvik etmek; mevcut çalışmaları Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir araya getirmek; farkındalığı ve işbirliğini artırmak; savunuculuk yapmak ve iletişimi desteklemek amacıyla Kasım 2019’da Global Compact TürkiyeSKD Türkiye ve TÜSİAD iş birliğiyle hayata geçti.

Türkiye’nin ilk ve tek plastik girişimi olan İPG, ülkemizde plastik kirliliğinin azaltılmasını hedefliyor.

Gelecek nesillere sürdürülebilir bir yaşamın sağlanması için çevresel sorumluluklarının bilincinde olan Kimpur, çevresel faydalarını arttırmaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek plastik meselesinin ortak çözümünde yer almak amacıyla İPG imzacısı olmuştur.

Uluslararası ortak sürdürülebilirlik vizyonunu destekleyen Kimpur’un önümüzdeki yıllarda plastik taahhütleri düzenli olarak gözden geçirilecek ve kaydedilen ilerlemesi her yıl kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR