Cumartesi, Haziran 22, 2024

Kimpur Yeni Ürünleri ile Sektöre İvme Kazandırıyor

Kimpur Yeni Ürünleri ile Sektöre İvme Kazandırıyor

Geçtiğimiz sene Turkishtime tarafından yapılan Ar-Ge araştırmasında 2020 yılı Kimyevi Maddeler ve Mamüller sektöründe Ar-Ge’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasındaki tek poliüretan sistem evi olan Kimpur, 2021 yılında da bu yatırımlarını arttırarak ayakkabı, otomotiv, mobilya, yapı ve inşaat gibi birçok sektöre hitap eden 35 yeni ürün lansmanı gerçekleştirdi.

Kimpur Pazarlama Yöneticisi Derya Esnaf 2021 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen Putech Fuarı’nda lansmanını yaptıkları ultra düşük yoğunluklu sporluk sistemler ve ultra düşük yoğunluklu viskoelastik sistemlerini çok iyi konumlandırdıklarını, bu yeni ürünlere yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yoğun talep olduğunu, daha düşük yoğunluklarda yüksek performanslı ürünler geliştirerek üretim verimliliği ile sürdürülebilirlik anlamında da sektöre katkı sağladıklarını belirtti.

2022 yılı Ocak-Şubat aylarında sektörde fark yaratan 2 yeni ürünün daha lansmanını yaparak yılın ilk aylarında sektöre ivme kazandırdıklarını belirten Esnaf, bu ürünlerin Kimpur’un ürün gruplarından biri olan KIMfoot® Ayakkabı Sistemlerine yeni eklenen panduf ve kışlık sistemler olduğunu iletti.

KIMfoot® Panduf Sistemi panduf, yumuşak halı terliği ve terlik ara tabanı üretiminde kullanılmaktadır. Sistem, 300-350 kg/m3 yoğunluk ve 30±5 ShA sertlik özellikleri ile üreticilere düşük yoğunlukta çalışma olanağı sunarken kullanıcılarına ise evlerinde yüksek rahatlık ve konfor sağlamaktadır.

Kimpur Yeni Ürünleri ile Sektöre İvme Kazandırıyor

Çok düşük sıcaklıklarda yüksek fleks performansı!

KIMfoot® Kışlık Taban Sistemi standart kışlık sistemlerle karşılaştırdığında birçok ayırt edici özelliğe sahiptir.  450-500 kg/m3 kalıp yoğunluğu ile daha düşük yoğunlukta çalışma olanağı sunar, 20 °C dahi yüksek elastikiyet özelliği göstererek düşük sıcaklıklarda rahat ve sağlam adımlar sağlar ve %10-15 oranında daha fazla gramaj avantajı ile üretim verimliliğini arttırır. Bununla birlikte parlak cilt, yüksek kayma direnci, düşük çalışma oranı gibi birbirinden üstün avantajlara da sahiptir.

Kimpur Yeni Ürünleri ile Sektöre İvme Kazandırıyor

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler