Cumartesi, Haziran 22, 2024

Kimpur Yeni Yatırımları ile Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor

Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesi ve satış hacmine sahip ilk yerli sermayeli ve profesyonel poliüretan sistem evi olan Kimpur, artırdığı satış hacmi ve yeni yatırımları ile pandemi döneminde de istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Son 5 yılda üretim kapasitesini %84,6 artırarak 65 bin tondan 120 bin tona çıkaran Kimpur, 15.000 m2 olan mevcut tesisinin büyüme planlarına daha fazla cevap veremeyecek olması nedeniyle, yeni bir üretim tesisi yatırımı yapma kararı aldı. Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde arazi için ön anlaşma yaptı.

Bu tesiste, 2022 -2024 yılları arasında 50 bin ton kapasiteli ek PU sistem kapasitesinin yanı sıra 5 bin ton kapasiteli bir PET Geri Dönüşüm Tesisinin devreye alınması, ürünlerin çevre dostu ürün gamında kullanılması ve satışının yapılması hedeflenmektedir.

Kimpur CEO’su Cavidan Karaca, büyüme planlarının sadece Türkiye’deki firmaları ile sınırlı olmadığını, Avrupa’da 10 bin ton kapasiteli bir yerel üretici ile ortak şirket kurmak üzere bir ön anlaşma yapıldığını ve Ağustos sonunda konu ile ilgili bir paylaşım yapabileceklerini belirtti.

Daha fazla bilgi için: https://kimpur.com/tr/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler