Salı, Temmuz 16, 2024

Kimya firmaları Türkiye’nin ilk 500’ünde

İstanbul Sanayi Odası, 2023 yılına dair hazırlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesini açıkladı. Listede kimya firmaları da yerlerini aldı.

İSO tarafından 2023 yılına dair hazırlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesini paylaşıldı. Kimya sektöründe faaliyet gösteren firmalar da bu yılda da listede yer almayı başardı. Bu başarılarından dolayı İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamuller İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bu başarılarından dolayı kimya firmalarını kutladı.

Kimya firmaları Türkiye’nin ilk 500’ünde

Adil Pelister paylaşımında; “Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesine giren İKMİB üyemiz 84 şirketimizi bu başarılarından dolayı ayrı ayrı tebrik ediyor, ülkemiz ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. İfadelerle birlikte ise liste “İKMİB’in Gurur Tablosu” başlığı altında paylaşıldı.

Listede Tüpraş birinci sırada yer alırken onu üçüncü sıradaki Star Rafineri izledi. Yine Petkim, Hayat Kimya, Assan Alüminyum ilk 50’de yer alan firmalar arasında açıklandı. Kimteks Poliüretan, Akkim Kimya, DYO, Jotun Boya, Nobel İlaç, Koçak Farma, BASF Türk, Sun Chemical, DowAksa, Polisan Kansai, Sarten Ambalaj, Abdi İbrahim, Betek Boya, Ravago Petrokimya, Bayer Türk, Atabay Kimya, Akcoat, Sapro ve daha birçok kimya firması listede yer aldı.

Listeye, ‘https://www.iso500.org.tr/’ linkinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: LinkedIn

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler