Kimya Sektörüne Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Webinarı

05 Mart 2021

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında kimya, ilaç, tıbbi cihaz ve dişçilik ile ilgili ürünlere ilişkin 27 Şubat 2021 Tarihli ve 31408 Sayılı Resmi Gazetede “Öncelikli Ürün Listesi Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlandı.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB), uzun bir emek ve uğraş sonucu sektörde ithalatı frenleyecek ve cari açığın azalmasına katkı sağlayacak Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler Raporundaki ürünlerin çoğunun açıklanan listede yer aldığı görülüyor.

“Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı” kapsamında kimya sektöründe ithalatı azaltacak yatırımlara öncelik verilmesi, yerli ve milli üretimin desteklenerek yüksek katma değerli ürün üretimine geçilmesi, teşviklerin artırılması sektörün geleceği ve cari açığın kapatılmasına katkı sağlayacağı için büyük önem arz ediyor.

webinar

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Pelister, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Program Yönetimi Daire Başkanı Sayın Hakan Erten ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. İlker Murat Ar’ın katılımıyla gerçekleşecek ve kimya, tıbbı cihaz, ilaç  ve dişçilik sektörlerini kapsayan ürünler ile bu ürünlerin yatırımında verilecek desteklerle ilgili detaylı bilgilerin anlatılacağı “Kimya Sektöründe Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” webinarına aşağıdaki linkten kayıt olup katılabilirsiniz.

 

Tarih : 9 Mart 2021, Salı

Saat  : 14:00-15:45

Webinara katılmak için https://tinyurl.com/sanayihamlesiwebinari linkinden kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt formundaki mail adresine webinar linki Pazartesi günü iletilecektir.

 

 

PROGRAM

14:00-14:10           Açılış Konuşması

Sayın Adil PELİSTER

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı

14:10-14:40           Sayın Prof. Dr. İlker Murat AR

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü

14:40-15:10           Sayın Hakan ERTEN

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Program Yönetimi Daire Başkanı

15:10-15:45              Soru – Cevap Bölümü