Perşembe, Mayıs 19, 2022

Kimya Teknoloji Merkezi ’nin İmza Töreni Gerçekleşti

Kimya Teknoloji Merkezi ’nin İmza Töreni Gerçekleşti

İKMİB girişimi ile kurulan Kimya Teknoloji Merkezi’nin imza töreni gerçekleşti.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği girişimi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ile Kimya Teknoloji Merkezi hayata geçiriliyor. Merkezin imza töreni Bilişim Vadisi’nde gerçekleşti.

Kimya Teknoloji Merkezi ’nin İmza Töreni Gerçekleşti

İmza Törenine Sektörün Önde Gelen Firmaları Katıldı

Gerçekleşen imza törenine İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, kimya sektörünün önde gelen firmaları, dernek başkanları katılım gösterdi.

Törende Kimya Teknoloji Merkezi’nin ve İKMİB’in tanıtım videoları yayınlandı. İmza töreninde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu açılış konuşmaları yaptı.


Hedef; Kimya Sektörünü En Üst Seviyeye Çıkarmak

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister konuşmasında bu merkezle amaçlarının kimya sektörünü en üst seviyeye çıkarmak olduğunu ifade etti. Kimya sektörünün birçok sektöre hammadde sağladığını söyleyen Pelister; kimya sektörünün büyümesiyle diğer sektörlerinde büyüme ivmesi kazanacağını düşündüklerini dile getirdi. Bu merkezle kimya alanında yeni buluşların hayata geçirilmesi, girişimlerin desteklenmesi, Ar-Ge çalışmalarının yürütülmesi gibi pek çok alana katkı sağlanacağını da Pelister konuşmasında aktardı.

Kimya Teknoloji Merkezi

Test ve Analizler Daha Düşük Maliyetli Olarak Gerçekleştirilecek

Bakan Mustafa Varank, Bilişim Vadisi’nin birçok teknolojik üretim ve gelişime ev sahipliği yaptığını ifade etti. Varank, çok kapsamlı bir ihtiyaç analizi sonucunda bu merkezin kurulduğunu ve bu merkezin sektörün ihtiyacı olan test ve analiz süreçlerini hızlandırarak büyük bir ihtiyacı gidereceğini söyledi. Çoğunlukla yurt dışında gerçekleştirilen test ve analizlerin artık Kimya Teknoloji Merkezi’nde yerli ve milli olarak gerçekleştirileceğini aktaran Varank, bu sayede firmaların da tasarruf sağlayacağını vurguladı. Bu merkezin içinde birçok alanı barındırdığını da aktaran Varank; bu merkezin kimya sektörüne ivme kazandıracağını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler