Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Kimyanın Liderlerinin Buluştuğu Fuarda Ziyaretçi Akını

Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesives&Bonding Eurasia’da fuarlarının ilk gününde bin 500’e yakın ziyaretçi ağırlandı.  Artkim Fuarcılık’ın düzenlediği, 25 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde açılışı yapılan Putech Eurasia, Eurasian Composites Show, Foam Eurasia, Adhesives &Bonding Eurasia fuarları, Türkiye kimya sektörünün lider markalarını dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleriyle bir araya getirdi.

Putech fuar

İlk gün bin 500’e yakın ziyaretçinin ağırlandığı, birçok panel ve konferansın gerçekleştirildiği fuarlarda onlarca iş birliği gerçekleşti. 27 Kasım’a kadar fiziki, 3 ay boyunca da sanal olarak devam edecek fuarlarda yüzlerce firmadan 6 bini aşkın ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor. Adhesives & Bonding Eurasia ve Foam Eurasia fuarları sektöre yeni bir bakış açısı kazandıracak.

Fuar

Sektör temsilcileri buluştu

Eş zamanlı olarak kapıları açılan 7. Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı Putech Eurasia 2021 ile poliüretan, 5. Uluslararası Kompozit Hammaddeleri, Yarı Mamülleri, Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Eurasian Composites Show 2021 ile kompozit, Teknik Köpük Endüstrisi ve Teknolojileri Fuarı Foam Eurasia ile köpük, Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı Adhesives&Bonding Eurasia ile de yapıştırıcılar ve yapıştırma sanayisinin önemli temsilcilerini bir araya getiriyor.

Dünya kimya sektörünü İstanbul’a taşıyan fuarlarda havacılık otomotiv, inşaat, sağlık gibi birçok alanın gelişimini etkileyecek yeni teknoloji, ürün ve hizmetler 27 Kasım’a kadar sergilenmeye devam edecek.

Fuarlarda ayrıca sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin katılımıyla panel ve konferanslarda sektörün nabzı tutulacak. Kimya sektörünün sorunları ve gelecek beklentilerinin de değerlendirileceği panel ve konferanslar Turkchem TV Youtube kanalından da canlı yayınlanacak.

 

Sektör temsilcilerinin buluştuğu fuarlar yeni ortaklıklara aracılık edecek

Fuarların açılış konuşmasını yapan ve fuarların her yıl olduğu gibi bu yılda doğru hedef kitleyi buluşturacağının altını çizen Artkim Fuarcılık Grup Satış Müdürü Yasemin Yıldırım konuşmasında;

“Üç gün boyunca kimya sektörünün en kritik bileşenlerinden olan poliüretan, köpük, yapıştırıcı ve kompozit sektörlerini bir araya getirerek sektörün nabzını tutacağımız fuarlarımız, yeni iş birliklerinin, ortaklıkların ve hatta yeni teknolojilerin geliştirilmesine vesile olacak.

Bu iş birlikleriyle sektörümüz, ülkemize ve ekonomimize olan katkılarını her geçen gün artırmaya devam edecek. Sektörün önemli temsilcileri olarak sizler; Ar-Ge, Ür-Ge çalışmalarınız, yatırımlarınız ve emeklerinizle sektörün gelişimine itici güç olurken bizler fuar ve organizasyonlarımızla sektörü bir araya getiriyor, sektörümüzdeki gelişmeleri dünyaya açıyoruz. Fuarlarımızda en son teknoloji, hizmet ve ürünlerinizi birçok farklı ülkeden yüzlerce katılımcıyla 6 bini aşkın yerli ve yabancı ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

”Sektöre yeni bir bakış açısı kazandırdık”

Artkim Fuarcılık olarak kuruluşlarından bugüne kimya sektörüne 12 fuar kazandırdıklarının altını çizen Yıldırım, “Bu yıl ilk kez kapılarını açtığımız; Türkiye’de alanında ilk olan Foam Eurasia ve Adhesives&Bonding Eurasia ile sektöre yeni bir bakış açısı, yeni bir vizyon kazandırdık.

Adhesives&Bonding Eurasia ve Foam Eurasia ile sektörü yine ilklerle tanıştırıyoruz. Türkiye ve MENA bölgesinin en önemli ihtisas ticari fuarı olacak Foam Eurasia’da, sektör temsilcilerine; otomotiv, mobilya, inşaat, yatak, spor, eğlence, ambalaj, medikal sektörlerinin teknik köpük sektöründeki en son gelişmelerini sergileme fırsatı veriyoruz.

Adhesives & Bonding Eurasia’da ise beyaz eşya, elektronik, savunma, havacılık ve enerji sektörlerinde önemli bir yer edinen yapıştırıcılar sektörünün ilkleri ve en son üretim tekniklerini sektör liderleri ile buluşturuyoruz. Bu yıl ilk kez açılan fuarlar olmasına rağmen birçok yerel ve ulusal firmadan gerek katılımcı gerek ziyaretçi anlamında yoğun bir talep aldık. Aldığımız yoğun talebi de sektörün ve sektör temsilcilerinin bize olan güvenin bir göstergesi olarak algılıyoruz” dedi.

”allArtkim ile fuarlar mobil dünyaya taşındı”

Açılışını gerçekleştirdiğimiz fuarlarımız vesilesi ile pandemi dolayısıyla uzun bir ara verdiğimiz fiziki fuarlarımıza kaldığımız yerden devam etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Yıldırım, konuşmasını:

“Fuarlarımızın, katılımcı ve ziyaretçilerimiz için daha verimli geçmesi, standartların dışına çıkması ve profesyonel bir iş platformuna dönüşmesi için var gücümüzle çalıştık, birçok teknolojiyi ve yeniliği fuarlarımıza entegre ettik.

3 ay boyunca devam edecek sanal fuarlarımızın yanı sıra hayata geçirdiğimiz mobil uygulamamız allArtkim ile fuarımızı mobil dünyaya da taşıdık. Fuarların bilgilerinin, firma ve etkinlik detaylarının yer aldığı, fuar ziyaretlerinin planlanmasına ve toplantı taleplerine imkan veren mobil uygulamamızın iş birliği süreçlerini de son derece hızlandıracağına, katılımcı ve ziyaretçilerimizin ortaklıklarını artıracağına inanıyoruz.” sözleriyle noktaladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol