Cumartesi, Ekim 23, 2021

Kişisel Bakım Ürünleriniz için Organik Narenciye Esansiyel Yağları

Doğal İçerikli Ürünler Yükselişini Sürdürüyor

Doğal kozmetik ürün ve içeriklerine olan talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Tüketici alışkanlıkları, yerel toplulukları desteklemeye, çevre bilincine sahip davranışları benimsemeye, etik ve sürdürülebilir tercihlerine uygun ürünler seçmeye giderek daha fazla odaklanıyor.

Ancak, çevre dostu iddialar tek başına artan bu talebi desteklemeye yetmeyecektir. Mintel’e göre, markaların, ürünlerinin daha fazla tedarik zinciri şeffaflığı yoluyla bütünsel olarak sürdürülebilir bir şekilde yapıldığına dair güvence vermesi gerekecek, doğal ve organik markalar ise iddialarını sertifikasyonla desteklemek için artan bir baskı ile karşı karşıya kalacaklar.

Bunun yanı sıra, doğal ve organik ürünler için önemli bir itici güç olan temiz içerikli güzellik hareketi daha da güçlü olmaya devam ediyor. Mintel raporları, günümüz tüketicisinin hızla daha bilgili hale geldiğini, güzelliklerinin ve kişisel bakım rutinlerinin her alanında daha güvenli ve daha doğal alternatiflere olan talebini artırdığını bildiriyor.

Organik ve Etik Kaynak Kullanımı 

Günümüz tüketicileri, doğal içeriklerin adil ticaret yapılan kaynaklardan gelmesini talep ediyor. Satın aldıkları ürünler hakkında – nereden temin edildikleri, üreticilere nasıl davranıldığı, adil bir fiyat alıp almadıkları ve mal üretiminin çevre ve yerel topluluk üzerindeki etkisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı bekliyorlar. Gelecekte, doğal içeriklerin tedariği önem kazanmaya devam edecek. EarthOil by UnivarSolutions, tüketicilerin bugün aradığı etik kaynaklı ürünleri sağlamak için küresel ölçekte %100 saf ve doğal, sürdürülebilir, organik içerik çözümleri sunmaktadır. Yıllar geçtikçe şirket, büyüyen ortaklarla karşılıklı fayda sağlayan ilişkilerden yağ analizi ve pazar bilgisi dahil olmak üzere nakliye ve dağıtım verimliliklerine kadar tedarik zinciri boyunca sektördeki uzmanlığını artırmaya devam ediyor.

UnivarSolutions, kozmetik ürünlere ayırt edici faydalar sağlayan köklü ve benzersiz bir yağ ve hidrosol yelpazesi sunar. Yağların çoğu, AB Organik Standardına (834/2007 sayılı Konsey Yönetmeliği (EC) göre organik sertifikalıdır. Organik üretim, en iyi çevresel uygulamaları, yüksek düzeyde biyolojik çeşitliliği, doğal kaynakların korunmasını, yüksek hayvan refahı standartlarının uygulanmasını ve belirli tüketicilerin tercihleri doğrultusunda bir üretim yöntemini birleştiren genel bir çiftlik yönetimi ve gıda üretim sistemidir.

Organik üretim yöntemi bu nedenle ikili bir toplumsal rol oynar; bir yandan organik ürünlere yönelik tüketici talebine yanıt veren belirli bir pazar sağlarken ve diğer yandan çevrenin ve hayvan refahının korunmasına katkıda bulunan ürünler sunarak kırsal kalkınmaya destek olur. (Kaynak: Council Regulation (EC) No 834/2007 of 28 June 2007 on organic production and labelling of organic products and repealing Regulation (EEC) No 2092/91).

Narenciye Esansiyel Yağları ile Ürünlerinize Canlı Bir Dokunuş Katın

Kozmetik ürünlere sağladığı doğal koku ve faydaları nedeniyle takdir edilen uçucu yağlar popülaritesini artırmaya devam ediyor. Organik olarak da mevcut olan uçucu yağlar, üretim yöntemleri ve sertifikasyonları konusunda daha fazla netlik arayan tüketiciler için özellikle ilgi çekicidir. Çeşitli bitki parçalarından elde edilen uçucu yağlar, çeşitli güzellik ürünlerinde ve kişisel bakım uygulamalarında kullanılabilir. Formül yapanlar için ürünleri farklılaştırmanın ve bir marka için gerçekten benzersiz bir ürün serisi oluşturmanın harika bir yoludur.

Narenciye Esansiyel Yağları ile Ürünlerinize Canlı Bir Dokunuş Katın Kozmetik ürünlere sağladığı doğal koku ve faydaları nedeniyle takdir edilen uçucu yağlar popülaritesini artırmaya devam ediyor. Organik olarak da mevcut olan uçucu yağlar, üretim yöntemleri ve sertifikasyonları konusunda daha fazla netlik arayan tüketiciler için özellikle ilgi çekicidir. Çeşitli bitki parçalarından elde edilen uçucu yağlar, çeşitli güzellik ürünlerinde ve kişisel bakım uygulamalarında kullanılabilir. Formül yapanlar için ürünleri farklılaştırmanın ve bir marka için gerçekten benzersiz bir ürün serisi oluşturmanın harika bir yoludur.

Meyvenin dış kabuğundan ekstrakte edilen narenciye uçucu yağları, kalitelerini ve faydalarını garanti altına almak için tercihen soğuk preslenir. Hoş ve güçlü bir doğal kokuya sahiptirler. Portakal yağı, mandalina yağı, limon yağı en popüler narenciye esansiyel yağlarından bazılarıdır. Her birinin kendine özgü bir koku kişiliği vardır.

Portakal Yağı (INCI adı: Citrus aurantium dulcis Peel Oil [Syn. Citrus sinensis]; Botanik adı: Citrus Sinensis), tatlı portakal olarak da bilinir. Yenilenmiş ve genç bir his için eşsiz bir ferah meyve kokusu verir.

Portakal Yağı (INCI adı: Citrus aurantium dulcis Peel Oil [Syn. Citrus sinensis]; Botanik adı: Citrus Sinensis), tatlı portakal olarak da bilinir. Yenilenmiş ve genç bir his için eşsiz bir ferah meyve kokusu verir.

Limon Yağı, lezzetli ve hafif asidik kokusu sayesinde her türlü formülasyonu veya koku karışımını canlandırmak için rahatlıkla kullanılabilir. Bu uçucu yağın farklı çeşitleri mevcuttur: Lime Oil Expressed Aurantifolia (INCI adı: Citrus aurantifolia Oil; botanik adı: Citrus Aurantifolia Rutaceae) ve Lime Oil Expressed Latifolia (INCI adı: Citrus latifolia Peel Oil; botanik adı: Citrus Latifolia Rutaceae)).

Son olarak, enerjik kokusuyla tanınan Limon Yağı (INCI adı: Citrus Limon Kabuğu Yağı; botanik adı: Citrus Limon), ferahlık ve arındırıcı faydalar sunan formülasyonlar için mükemmel bir seçimdir. Menşei ülke, toprak gibi çevresel faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilen uçucu yağın özellikleri (rengi veya kokusu) üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Formülasyon Örneği: AM Sugar Rush Scrubbing Jam

Narenciye yağları, duş jelleri de dahil olmak üzere banyo malzemelerinde kolayca kullanılabildiğinden, portakal yağı ve mandalina yağı kombinasyonu tavsiye edilir ve yumuşak bir portakal kokusu sağlaması için önerilir. Cildi ölü derinden arındıran, Küçük ovma partikülleri içeren ve reçel benzeri bir dokuya sahip turuncu şeffaf bir formülasyondur.

Formülasyon Örneği: AM Sugar Rush Scrubbing Jam Narenciye yağları, duş jelleri de dahil olmak üzere banyo malzemelerinde kolayca kullanılabildiğinden, portakal yağı ve mandalina yağı kombinasyonu tavsiye edilir ve yumuşak bir portakal kokusu sağlaması için önerilir. Cildi ölü derinden arındıran, Küçük ovma partikülleri içeren ve reçel benzeri bir dokuya sahip turuncu şeffaf bir formülasyondur.

Prosedür (Soğuk Proses)

1. A fazının her bir bileşenini homojen hale gelene kadar yavaşça karıştırarak tek tek ekleyin. 2. Faz B ile pH’ı 8’in üzerine çıkarın. 3. pH’ı C fazı ile 4.5-4.8’e ayarlayın. 4. D fazı bileşenlerini homojen hale gelene kadar yavaşça karıştırarak tek tek ekleyin. 5. E fazını ekleyin ve homojen dağılıncaya kadar yavaşça karıştırın.
Turunçgil esansiyel yağları serimizi keşfetmek, formülasyon örneklerinden ilham almak ve daha fazla bilgi veya numune talep etmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.