Körber, Ulusal Biyofarmasötik Üretim İnovasyonu Enstitüsü’ne (NIIMBL)Katıldı

15 Nisan 2021

Körber, ABD’de üretim yeteneklerini geliştirmek için büyük veri, hücre ve gen ve diğerleri alanında çığır açan araştırmalar yapmaya çalışan bir üreticileri topluluğu olan Biyofarmasötik Üretiminde Yenilikçilik Enstitüsü’ne (NIIMBL) katıldı.

Yeni üyelik, ağları güçlendirmek ve önde gelen biyofarmasötik üretim yeniliklerinde daha yakın işbirliği sağlamak için önemli bir adım. Körber, büyük veri ve hücre ve gen tedavisi gibi alanlardaki uzmanlığıyla katkıda bulunmayı ve aynı zamanda endüstrideki gelişmeleri güçlendirecek NIIMBL topluluğunun diğer üyeleriyle güçlü bağlantılar kurmayı dört gözle bekliyor.

NIIMBL’de Kıdemli Teknoloji Stratejisti olan Ruben Carbonell “Ambalaj, inceleme ve ürün işleme teknolojileri dahil olmak üzere ilaç endüstrisinin önde gelen hizmet sağlayıcısı Körber’i NIIMBL üye topluluğuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Werum PAS-X MES üretim yürütme sistemini ve Werum PAS-X Savvy biyoproses veri bilimi yazılımını içeren Körber’s Business Area Pharma’nın yazılım ürünleri ve hizmetleri portföyü, ağımız aracılığıyla mevcut olan inovasyon teknolojilerine değerli bir katkı olacaktır” dedi.

Körber Business Area Pharma’da Global Cell ve Gene Lead Software olan Rachit Jain şunları ekledi: “Hastanın hayatını kurtarma misyonumuza devam ederken, büyük veri ve hücre & gen terapisi girişimleri gibi biyo-üretim alanındaki en zorlu sorunları çözme arayışında NIIMBL’e katılmaktan heyecan duyuyoruz. Bu toplulukta Körber, biyofarmasötik üretiminde devrim yaratmaya doğru yarışırken, büyük ilaçlar gibi topluluk üyeleriyle ve aynı zamanda NIST, FDA ve BARDA vb. ile birlikte çalışacak.”