KRAIBURG TPE, Plastik Döngüsel Ekonomiyi İleriye Taşıyan Yeni Çözümler Sunuyor

01 Nisan 2021

KRAIBURG TPE, Avrupalı ​​OEM’lerin gelecekte dış otomotiv uygulamaları için optimum malzemeleri kullanmasını sağlayacak yeni bir bileşik serisi sunuyor. Öne çıkan: Endüstri sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin en az %20 oranına sahip olan bileşikler, OEM’lerin yüksek gereksinimlerini karşılar ve döngüsel bir plastik ekonomisi oluşturmaya katkıda bulunur.

İlk bakışta, Avrupalı ​​OEM’lerin sürdürülebilirlik stratejileri, ürün yelpazeleri kadar çeşitlidir – ancak daha yakından bakıldığında, hepsinin aynı temel fikri paylaştığını gösterir; yenileyici bir ekonomik sistemin kurulmasını teşvik etmek ve CO2 emisyonlarını azaltmak. Malzemelerin geri dönüştürülebilirliği projeye olumlu katkı sağladığı için plastikler burada belirleyici bir rol oynamaktadır. KRAIBURG TPE, OEM’leri bu yönde ilk adımları atmada desteklemek için, dış otomotiv uygulamaları için tedarikçilerin normal ve gerekli kalitede bileşenler üretmesine olanak tanıyan yeni bir bileşik serisi sunuyor.

KRAIBURG TPE

En az %20’lik sanayi sonrası geri dönüştürülmüş malzeme oranıyla RC / UV serisi, OEMS’nin yüksek gereksinimlerini karşılar. (Resim: © 2021 KRAIBURG TPE)

 

KRAIBURG TPE, Avrupa OEM’lerin gelecekteki gereksinimlerini anlamak için yoğun çaba sarf etti ve şimdi yeni bir RC / UV serisini sunuyor. Minimum %20 ile maksimum %40 arasında değişen endüstri sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin bir oranını kullanarak OEM’lerin otomotiv dış cepheleri için hava koşullarına dayanıklılık ve yüksek yüzey kalitesi gibi yüksek gereksinimleri karşılaması hedeflenmektedir. Bu ürün çözümleri, tedarikçilerin mevcut bileşenleri geri dönüştürülmüş malzeme bazlı termoplastik elastomerler (TPE) ile değiştirmelerini ve böylece döngüsel plastik ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlayacaktır.

Geliştirmenin ana hedefine ulaşıldı: Bireysel sertlik aralıklarında mümkün olan en yüksek geri dönüştürülmüş malzeme oranı. Polipropilene yapışma, tek bileşenli ve çok bileşenli parçaların uygulanmasını sağlar. Yeni bileşik serisinin düşük yoğunluğu, geleneksel TPE’lere kıyasla ağırlıkta %25’e varan azalma sağlar. Genel bir paket olarak, yeni serinin özellikleri, tedarikçilerin odaklandığı çevresel boyuta göre etkilidir.

RC / UV serisi, özellikle otomobillerin dış, alt ve kaput altı alanları için uygundur. Yeni çözümler için hedef uygulamalar arasında su deposu kapakları, hava kanalı parçaları, tekerlek yuvası kaplamaları, damlama rayları ve pencere kapakları yer alıyor. Diğer teknik detaylar:

  • 50 ila 90 Shore A sertlik aralığı,
  • Endüstri sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin oranı %20’den %40’a,
  • OEM gereksinimlerine göre ozon ve hava şartlarına dayanıklılık,
  • 90°C’ye kadar termal kararlılık.

KRAIBURG TPE Otomotiv Uygulama Geliştirme Başkanı Matthias Michl, “Daha sürdürülebilir bir otomobile doğru ilk adımları atmak için, plastik endüstrisinin sadece döngüsel ekonomiye doğru ilerlemeyi düşünmesi değil, aynı zamanda harekete geçmesi gerekiyor. OEM’lerin yüksek kalite standartlarını karşılayan ve tedarik güvenliği ve güvenilirliği gibi zorlukların üstesinden gelen çözümlere ihtiyaç duyuluyor” diyor ve ekliyor “KRAIBURG TPE, yeni UV / RC serimizle bu standardı karşılıyor. Müşterilerimizle birlikte sürdürülebilir uygulamalara doğru ilerlemek istiyoruz. “Bileşikler artık siyah renkte de mevcuttur.