KRAIBURG TPE’den Kendinden Yapışkanlı Çözüm

24 Haziran 2021

Bebekler ve küçük çocuklar için yemeyi öğrenen Babynator seti, yemek yemeyi daha temiz hale getirir. Kaymaz sistem, tabaklar ve kaseler gibi değiştirilebilir aksesuarları sıkıca yerinde tutan KRAIBURG TPE’den THERMOLAST® K’den yapılmış kendinden yapışkanlı bir mat içerir. “Babynator” birçok farklı renkte set olarak veya ayrı olarak mevcuttur.

Babynator

Resim: © 2021 Babynator)

 

Bebekli olmak zorludur, sadece ebeveynler için değil, her gün kullanılan nesneler de günlük dayanıklılık testinden geçer. Avusturya, Styria’da yeni kurulan bir işletme tarafından geliştirilen çözüm burada devreye giriyor. Yapışkan plaka kullanan teknoloji, orijinal olarak evcil hayvanlar için geliştirildi ve “Yummynator” yaratmak için mükemmelleştirildi.

Bir sonraki adımda ürün, bebekler için kullanılan ve gıda ile temas eden malzemeler için gerekli tüm kural ve düzenlemelere uygun olarak daha da geliştirildi – Babynator doğdu. Ürünün öne çıkan özelliği: THERMOLAST® K’den yapılan mat, birçok masa ve mama sandalyesine yapışma sağlar. Mat, bir setin parçası olarak veya kase ve tabaktan ayrı olarak ve çeşitli renklerde mevcuttur.

Projedeki kilit faktör, bileşiğin farklı yüzeylere yapışmasıdır. Çok sayıda farklı evde güvenli kullanım sağlamak için, malzemenin mümkün olduğunca çok sayıda masa ve mama sandalyesinin yüzeylerine yapışma sağlaması gerekir.

Ancak bu, ancak malzeme yüzeylerde kabarcıklar veya çıkıntılar oluşturmadan düz durursa elde edilebilir. Bu nedenle bileşik, iyi işleme özelliklerine ve yüksek derecede boyutsal stabiliteye sahiptir. Ürün çözümünün bir diğer avantajı da yüksek parlaklıkta renklerin ve özel efektli renklerin kullanılabilmesidir. Çok bileşenli enjeksiyon kalıplama kullanılarak doğrudan altlığa entegre edilen bir bayonet yuva, polipropilenden yapılmış çeşitli tabak ve kaselerin kolay ve güvenli bir şekilde takılmasını sağlar, böylece çanak her zaman güvenli bir şekilde yerinde tutulur.

 

Ürünün her bir parçası gıda ile temas halinde güvenle kullanılabilir ve tüm standartları karşılar:

  • BPA içermez
  • 10/2011 Sayılı Düzenleme (AB)
  • ABD FDA CFR 21 (hammadde uygunluğu)
  • EN71-3

 

Ek avantajlar ise şunlar: Kullanılan bileşik ayrıca yapışkan olmayan bir yüzeye sahiptir, böylece diğer malzemelere göre kire karşı daha dirençlidir. Ayrıca özel bileşimi sayesinde farklı malzemeler üzerinde yağ ve gres lekesi veya iz bırakmaz. Özellikle işlenmemiş ahşap yüzeyler bu nedenle mükemmel bir şekilde korunur.

“KRAIBURG TPE, mükemmel tavsiye ve kusursuz bir ürünle birlikte adına yakışır bir hizmet sunuyor. Şirketin desteği, fiili satın alma işleminden çok sonra devam etti. KRAIBURG TPE eksiksiz bir paket sunuyor ve müşterilerimiz bundan faydalanıyor,” diye özetliyor Babynator’un kurucusu Marcus König.

Babynator ayrıca, DS Produkte GmbH’den Ralf Dümmel’in Babynator başlangıç ​​işine mali yardım sözü verdiği VOX’un girişimcilerin programı “The Lions’ Den – Die Höhle der Löwen” gibi televizyon programlarından da tanınıyor. Ürün çözümü ayrıca 2021 Alman Tasarım Ödülü’ne aday gösterildi ve “Mükemmel Ürün Tasarımı, Bebek ve Çocuk Bakımı” kategorisinde ödülü kazandı.

THERMOLAST® K dünya çapında mevcut.

(Resim: © 2021 Babynator)