Cumartesi, Ekim 23, 2021

LANXESS ve bp’den İş Birliği

LANXESS ve bp’den İş Birliği

Özel kimyasallar şirketi LANXESS ve enerji şirketi bp, yüksek teknolojili plastik üretiminde sürdürülebilir hammadde kullanımı için stratejik bir ortaklığa giriyor. bp, 2021’in dördüncü çeyreğinden itibaren LANXESS’in Belçika’nın Antwerp kentindeki üretim tesisine sürdürülebilir şekilde üretilen sikloheksan tedarik edecek.

Hammaddelerin sürdürülebilir menşei ISCC Plus kurallarına (“Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu”) göre sertifikalandırılmıştır. Bu ortaklıkla, zaten uzun süredir devam eden bir iş ilişkisine sahip olan her iki şirket de sürdürülebilir plastik üretimini önemli ölçüde ilerletmek istiyor.

plastik üretiminde sürdürülebilirlik

“Kimya endüstrisi, döngüsel ekonominin genişlemesinde ve verimli sürdürülebilir yönetimde önemli bir rol oynuyor. İklim değişikliğinin küresel zorluklarını karşılamak için müşterilerimizin hizmetinde çözümlere ve iş birliğine yönelik yaratıcı yaklaşımlara ihtiyaç vardır.

Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen geniş bir hammadde portföyüne sahip güçlü bir ortak olarak LANXESS‘e eşlik etmekten memnuniyet duyuyoruz” diyor bp Midstream Refining and Specialities Solutions Europe and Africa Başkan Yardımcısı Wolfgang Stückle. bp, “yeşil” sikloheksan üretimi için biyo-bazlı ve biyo-dairesel besleme stokları kullanır. Bunlar örneğin kolza yağı veya biyokütle olabilir.

LANXESS’te Küresel Tedarik ve Lojistik Başkanı Marcel Beermann “Yüksek performanslı plastikler, örneğin çeşitli e-mobilite uygulamalarında birçok sürdürülebilir ürün için çözümdür. Bu değerli malzemenin üretimini sürdürülebilir kılmak da artık önemli.

Bu bağlamda, modern geri dönüşüm süreçleriyle birlikte biyo-bazlı hammaddelerin kullanımı önemli bir kaldıraçtır. Stratejik bir ortak olarak bp’nin yanımızda olmasından çok memnunuz” diyor.

LANXESS, öncelikle otomotiv endüstrisinin yanı sıra elektrik ve tüketim malları endüstrilerinde kullanılan yüksek performanslı bir plastik olan poliamid 6’nın üretiminde öncü olarak sikloheksan kullanır.

Source

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR