Pazartesi, Eylül 26, 2022

LANXESS’ten Su Bazlı Bileşikler için Yeni Üretim Hattı

LANXESS’ten Su bazlı Bileşikler için Yeni Üretim Hattı

Özel kimyasallar şirketi LANXESS, Çin Nantong’da su bazlı bileşiklerin üretimi için yeni bir üretim hattını devreye aldı. İş, bileşiklerin önemli bir bileşeni olan poliüretan dispersiyonları da üreten Üretan Sistemleri (URE) iş birimine aittir. Pellart markası altında bu ürünler, haptik, kimyasal direnç, parlaklık seviyesi, sıcaklık ve aşınma direnci ve hepsinden önemlisi, mümkün olan en düşük uçucu organik bileşik (VOC) içeriği açısından yüksek gereksinimlerin gerekli olduğu birçok fonksiyonel kaplama uygulamasında kullanılmaktadır.

Tipik uygulama alanları, otomobil iç mekanları için düz malzemeler, yani gösterge panelleri, koltuklar ve kapı panelleri, ayrıca tüketiciler ve endüstri için dekoratif folyolardır.

LANXESS
Çin’deki Nantong tesisinde 100.000 metrekareyi aşan üretanlar ve yağlayıcılar üretiyor. Fotoğraf kaynak: LANXESS

Su bazlı ve dolayısıyla çevre dostu ürünler dünya çapında güçlü bir trend oluşturuyor. URE Döküm Elastomerler Pazarlama ve Geliştirme Başkanı Michael Timm, “Otomotiv endüstrisi solvent bazlı su bazlı kaplamalardan çevre dostu su bazlı kaplamalara geçmeye devam edeceğinden, çekici büyüme oranlarıyla güçlü bir potansiyel görüyoruz” dedi.

Yeni üretim hattı ile şirket, Asya’daki müşterilerine modern ve çevre dostu Pellart ürünleri tedarik edebilecek. LANXESS tarafından Haziran 2021’de Şanghay’da açılan uygulama geliştirme merkezi ile bağlantı ve PU dağılımlarına geriye dönük entegrasyon sayesinde hızlı geliştirmeler ve müşteri yakınlığı sağlanıyor. Sonuç olarak, LANXESS böylece müşterilerine yeni geliştirilmiş, müşteriye özel Pellart formülasyonlarının hızlı bir şekilde büyütülmesine izin veren oldukça esnek bir kurulum sunabiliyor.

su bazlı bileşik üretimi
LANXESS, su bazlı bileşiklerin üretimi için yeni bir üretim hattını devreye aldı. Fotoğraf kaynak: LANXESS

LANXESS, 100.000 metrekareyi aşan Nantong tesisinde poliüretanlar ve yağlayıcılar üretmektedir. Üretan ürünleri, öncelikle inşaat, madencilik, petrol, gaz, spor ekipmanları ve elektronik endüstrilerinde kullanılan özel poliüretanların bileşenleri olan sıcak döküm prepolimerlerini içerir. Bu polimerler, örneğin, silindirler, lastikler ve tekerlekler, taşıma bantları, elekler, contalar vb. imal etmek için kullanılır.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol