Life Sciences Ingredients 49 farklı ülkeden katılımcı ve ziyaretçilerini ağırladı…

20 Kasım 2017

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Life Sciences Ingredients Fuarı, bu yıl 3 farklı konsept fuarı aynı çatı altında topladı.

İlaç, Gıda, Beslenme, Kozmetik ve Ev Bakımı Ürünleri Hammaddeleri ve Bileşenleri Sektörlerinin aranan buluşma noktası haline gelen fuar, bu konseptteki tek fuar olarak yerini daha da sağlamlaştırdı.

turkchem tv

3. Uluslararası Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakımı Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı “Cosmetics & Home Care Ingredients 2017”, 2. İlaç Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı Pharmaist 2017” ve 2. Gıda, Beslenme Bileşenleri, Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı “Food & Nutritional Ingredients 2017” Fuarları; sektörlerin kimyasal, hammadde, bileşen ve teknoloji ile ilgili satın alımlarını karşılayacak eşsiz bir platform olma özelliğini taşıyor.

Life Sciences Ingredients 2017 Fuarı, 26’sı 10 farklı ülkeden katılan yabancı katılımcılar olmak üzere 90 doğrudan katılımcıya ve toplamda 335 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.

Fuarı 3 gün boyunca 427’si 49 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler olmak üzere toplam 3,221 sektör profesyoneli ziyaret etti. Fuara en fazla yabancı ziyaretçinin geldiği ilk 10 ülke ise sırasıyla Iran, Suudi Arabistan, Arnavutluk, Irak, Rusya, Fransa, İtalya, Kosova, Tunus ve Ukrayna oldu.

Life Sciences Ingredients dopdolu “Etkinlik Programı”ile göz doldurdu!

Katılımcı firmaların en son inovatif ürünlerini sergiledikleri “Innovation Corner”, fuar alanında kurulan laboratuvar ortamında prototip numuneler üretilen “Product Formulation”, parfümörler tarafından yapılan workshoplar “Koku Atölyesi” ve sektör profesyonellerinin 3 gün boyunca ticari ve bilimsel toplam 25 sunum gerçekleştirdiği “Workshop” alanında fuar hem katılımcı hem de ziyaretçiler için eşsiz fırsatlar sundu. Bunun yanı sıra, yoğun ilgi gören bir diğer etkinlik ise Kokular Kitabı Serisi Yazarı Ünlü Parfümör Vedat Ozan’ın imza günü oldu.

Workshop Programı

İlaç, Gıda, Beslenme, Kozmetik ve Ev Bakımı Ürünleri Hammaddeleri ve Bileşenleri Fuarı Life Sciences Ingredients 2017 ile eş zamanlı olarak düzenlenen Workshop / Presentation programı dahilinde 3 gün boyunca hem yurtiçinden hem yurtdışından gelen uzmanlar tarafından toplam 25 sunum gerçekleştirildi.

Bu sunumlar sayesinde fuar ziyaretçileri katılımcı firmaların ve üniversitelerin en yeni ürün, formülasyon ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladılar.

Innovation Corner:

2017 yılında Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı’nın hiç kuşkusuz en önemli etkinlik alanlarından biri, innovatif ürünlerin sergilendiği “Innovation Corner” alanıydı…

Kozmetik ve ev bakım ürünleri hammaddeleri sektör devlerinin sergilediği 21 inovatif ürün, üreticilere bir sonraki ürün formülasyonlarında ilham oldu.

Koku Atölyesi:

Fuarın en özel bölümlerinden biri olan “Koku Atölyesi” fuar süreci boyunca yoğun ilgi gördü. Koku Atölyesi kapsamında düzenlenen workshoplarda firmalar maksimum 12 katılımcı ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirdi.

Ayrıca Kokular Kitabı Serisi Yazarı Ünlü Parfümör Vedat Ozan’ın fuarın son günü Koku Atölyesi alanında gerçekleştirdiği workshop ve akabinde düzenlenen imza günü katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Product Formulation:

Hammadde üretici ve tedarikçilerinin, ürün gamlarında bulunan hammaddelerin kullanım alanlarını uygulamalı olarak gösterdikleri “Product Formulation” alanında katılımcı firmalar 40 formülasyon ile ziyaretçiyle buluştu.

Lab Testing Zone:

Fuar alanının bir diğer özel bölümü ise Lab & Testing Zone oldu. Laboratuvar cihaz, ekipman & teknolojileri, kozmetik analizler ve diğer tüm yaşam bilimleri laboratuvar analizleri, kozmetik ürünlerde güvenlik & değerlendirme hizmetleri ve diğer tüm eğitim ve danışmanlık hizmetleri konusunda faaliyet gösteren firmalar katılımcı olarak yer aldılar.

Ve Misafir Şehir Isparta…

Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı’nın bu seneki konuk şehri Isparta’ydı. Isparta Valiliği himayelerinde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinatörlüğünde oluşturulan “Isparta Guest City” alanında, parfüm ve kozmetik sanayisinin en önemli ve pahalı hammaddelerinden olan gülyağı üreten firmalar ve kozmetik üreticileri yerlerini aldılar.