Liverpool’lu Yüzey İşleme Firması ASG Tarafından Satın Alındı

11 Şubat 2021

Aero Services Global Group (ASG), Liverpool’un en eski yüzey işleme uzmanlarından birini satın aldı ve şimdi dünyanın dört bir yanındaki havacılık müşterileri ile yeni “tek noktadan hizmet” kabiliyetini en üst düzeye çıkarmak istiyor. Simon Weston tarafından yönetilen ve a2e Industries’den Amin Amiri tarafından desteklenen Manchester merkezli Grup, King & Fowler firmasını, 59 işin tamamını koruyacak ve Liverpool fabrikasındaki prosesler ve fabrikada yeni bir yatırım hareketinin sinyalini verecek bir anlaşmayla satın aldı.

satın alma

Bu işlem, grubun işletme verimliliğini artıracak, genişletilmiş bir mavi çip müşteri tabanına erişim sağlayacak ve her iki taraf için satışları artırması gereken bir dizi sinerjiden en iyi şekilde yararlanacak. Ayrıca, hızla genişleyen Kuzey Batı grubuna yeni bir üretim disiplini getiriyor ve artık dünya standartlarında anotlama, kaplama, ısıl işlem ve tahribatsız testlere erişebiliyor.

Bu, ASG’nin takım ve işlemeden montaj ve son işlemeye kadar “tek noktadan” bir mühendislik portföyü sunabileceği anlamına geliyor. ASG grup MD’si Simon Weston, “King & Fowler’ı ASG ailesine davet etmekten ve bu satın almayı, portföyümüze daha fazla yetenek ekleyerek stratejik bir uyum olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.

Bu satın alma, ticari ve askeri havacılık sözleşmeleri için uçtan uca yetenekler sağlayarak müşterilerimize olan bağlılığımızı güçlendiriyor” dedi ve ekledi “Havacılık sektöründeki itibarı, Nadcap akreditasyonu ve halihazırda yürürlükte olan 15’ten fazla müşteri onayı ile saygı görüyor. Daha da önemlisi, kritik bileşenlerin yüzey işlemlerinde rakipsiz bir uzmanlığa sahiptir ve yenilenen yatırımla önümüzdeki 12 ayda satışları %30 artırma fırsatına sahip olduğumuza inanıyoruz. Bu, bir dizi yeni işin yaratılmasını ve ASG’deki diğer yerel ve uluslararası üye şirketler için iş tamamlama fırsatını içerecek.”

King & Fowler’ın direktörlüğünü sürdüren Mark Huddleston şunları ekledi: “Potansiyel alıcılar bize birkaç kez yaklaşmış olsa da, ASG’nin yatırım rekoru ve pazar büyümesi bunu bir sonraki doğru adım haline getirdi ve Grubu stratejik hedeflerinde desteklerken tesislerimizi yükseltmeyi dört gözle bekliyoruz. “ Manchester merkezli Aero Services Global Group, 20’den fazla önde gelen OEM ve Tier 1 tedarikçisi için uçak gövdesi yapısal ekipmanlarını ve aero motor bileşenlerini ayrıntılı olarak üretir ve alt montajını yapar. Şirket Phoenix’i satın aldı ve şu anda Queens Ödüllü Arrowsmith Engineering, B&H Precision Tooling, Datum, Ludolph, TGM ve AMF Precision Engineering dahil olmak üzere sekiz bağlı şirkete sahip.