Pazartesi, Ağustos 15, 2022

MALTA 6001 Enjeksiyon Harçları

MALTA 6001 Enjeksiyon Harçları

Çok fazla bağlayıcı madde içermeyen duvar resimlerinin yüzeyini ve üzerindeki boya katmanlarını güçlendirmek, gevşek katmanlarını sabitlemek için kullanılan enjeksiyon harcıdır. Maksimum 5 mm derinliğindeki çatlak ve oyuklarda kullanılması önerilmektedir.

Özellikleri
Enjeksiyonun yapılacağı katmanın ıslatılmasına gerek olmadan mükemmel bir şekilde akış kabiliyeti vardır. Uygulandığı çevre ve kireç sıva ile uyumludur. Kimyasal ve fiziksel özellikleri kireç ve hidrolik kirecin benzeridir. Düşük mekanik stabilitesi, çok nemli ortamlarda bile çiçeklenme yapmasına izin vermez. Ürünün hacmi, plastik fazda ve tamamen emildiği her iki durumda da sabit kalır.

Uygulama
Çok fazla bağlayıcı madde içermeyen fresk resimlerini güçlendirmek, gevşek fresk katmanlarını sabitlemek için kullanılır.

Harç bileşimi

Az miktarda tuz içeren özel kimyasal olarak kararlı hidrolik bağlayıcı madde bileşenleri, toz silika, akışkanlığı artırmak için özel katkı karışımı içeren çok ince dolgu, su tutma ve gözenek oluşumundan meydana gelmektedir. Bu karışım ince öğütülür ve karıştırılır.

Karıştırma

Düşük devirli karışım makinesinde (700dvr/dk) 6-8 dakika karıştırılarak kullanıma hazır hale gelir.

Uygulama önerileri

1. Harcın olası boşalma deliklerini kapatın.
2. Stabil bir MALTA 6001 tabakası uygulamak için çapı en az 2 mm, aralıkları 20 cm’den fazla olmayan uygun sondaj delikleri açın.
3. Delikler puar veya aspiratör yardımı ile iyice temizlenmelidir.
4. Enjeksiyon, iğneli veya ince tüplü normal şırınga ile yapılabilir. Veterinerler tarafından kullanılanlar tavsiye edilir. Şırınga ile çekmeden önce karıştırmaya devam edin. Tıkanmayı önlemek için sürekli olarak enjekte edin.

Delikler dikkatli bir şekilde yapılmışsa ve tüm gevşek parçalar çıkarıldıktan sonra MALTA 6001 önceden ıslatılmadan veya basınç uygulanmadan içi boş bölgelere enjekte edilir.

Sınırlı Uygulama Alanları
MALTA 6001, kireç içeren bir bağlayıcıdır, bu nedenle uygulama sırasında ısı, 5°C’nin altında ve 35°C’nin üzerinde olmamalıdır.

Çiçeklenme
MALTA 6001, İtalyan Standardı RAL 544/3’e göre çiçeklenme yapmaz.

Kararlılık
MALTA 6001 numuneleri ile 30 yıllık stabilite testleri yapılmıştır. Bu testlerde, %3’ten daha az bir özellik değişikliği gözlemlenmiştir.

Malta 6001 harcı yaklaşık 30 yıldır İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol