Salı, Ocak 31, 2023

Mason Graphite Gerçekleştirdiği Testlerde Pozitif Sonuçlar Elde Etti

Mason Graphite’in, Li-ion piller için küresel (spherical) grafit uygulamaları kapsamındaki testlerinden elde edilen numunelerin test sonuçları olumlu oldu.

Mason Graphite, kuzeydoğu Québec’te bulunan %100’üne sahip olduğu Lac Guéret doğal grafit maden yatağının geliştirilmesine odaklanan bir Kanadalı maden ve işleme şirketi. Şirket grafit üretimi, satışı ve araştırma ve geliştirme konularında 60 yıldan fazla deneyime sahip, oldukça tecrübeli bir ekip tarafından yönetiliyor.

Pilot ölçek seviyesinde, saflaştırılmış ve kaplanmış küre şeklinde grafit, Li-ion piller için bir anot malzemesi olarak elektrokimyasal performansını doğrulamak için yarım- düğme hücrelerde test edilmiştir.

Mikronizasyon – küreselleşme – dönüşüm sürecinin sınıflandırma kısımları, Şirketin Quebec City çevresindeki pilot tesislerinde gerçekleştirildi. Bu ilk test aynı zamanda büyük ortaklarla yakın işbirliğinin bir sonucudur.

Üretim sürecinin bir bölümünü, pilot ölçekli ekipmanı (arıtma ve kaplama için) COREM üstlenmiştir. Kanada Ulusal Araştırma Konseyi (NRC) ise, COREM’de kullanılan dönüşüm işleminin (kaplama işlemi dahil) geliştirilmesi ve elektrokimyasal testlerin yapılmasını gerçekleştirmiştir.

Mason Graphite CEO’su Benoît Gascon “Kanada’nın en büyük federal araştırma kuruluşu olan NRC’nin ve Kanada’nın tamamen cevher işleme alanındaki araştırma ve geliştirmeye adanmış en büyük organizasyonu COREM’in ortaklığı ve desteği Mason Graphite ekibi için çok değerli.

Bu kilit ortakların desteğiyle, artık Lac Guéret maden alanından çıkarılan grafitin küresel grafite dönüştürülebildiğini ve Li-ion pil üreticileri tarafından aranan performans ihtiyaçlarını sunabileceğini gösterebiliyoruz” dedi.

Pozitif Sonuçlar

Bu sonuçlar, LacGuéret yatağından çıkarılan ince grafit pullarının, lityum-iyon anot pazarı, özellikle elektrikli araçlara yönelik, küresel (spherical) grafit üretimi için uygun bir malzeme olduğu hipotezini doğrulamaktadır.

Mason Graphite, şu anda piyasada bulunan ticari ürünlere benzer fizikokimyasal ve elektrokimyasal özelliklere sahip bir ürün sunuyor. Bu gelecek vaat eden sonuçlar yakında tüm pillerde (grafit ve lityum veya bileşiklerinden biri ile işlenmiş metal oksit) yapılan testlerle doğrulanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
777TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol

Öne çıkan haberler