Cumartesi, Ekim 23, 2021

MatriGold® ile Cilt Bakımının Geleceğini Yeniden Tasarlayın

Peptitler kozmetik alanında nispeten yeni bileşenlerdir, kimyasal ve biyolojik özellikleri kozmetik endüstrisini sürekli olarak yenilikçi bileşenler geliştirmeye teşvik etmiştir. Özellikle yaşlanma karşıtı ürünler kategorisinde peptit kullanımındaki eğilim, 2011’den 2018’e kadar %25’lik bir artışa ulaştı.

Bu dönemde, kullanılan peptitlerin çeşitliliği ve peptit kombinasyonlarını içeren ürünlerin sayısı neredeyse iki katına çıktı, özellikle matriks bazlı peptitler en çok sevilen ve talep edilen aktif maddeler oldu. Yaşlanma karşıtı ürünler pazarının 2024 yılına kadar 271,0 milyar ABD Doları değerine ulaşarak, yaklaşık %8 bileşik yıllık büyüme ile büyümesi beklendiğinden ve bu kategorideki kozmetik markaları arasındaki rekabet arttığından, en son yenilikleri içerdiğini iddia eden peptitler, endüstri ve kozmetik tüketicileri tarafından büyük talep görüyor.

 

Ancak kırışıklık önleyici kremler, matriks bazlı peptitler hakkında son yirmi yılda konsept olarak neredeyse hiç değişmeden övünüyor. Peki ya geçmişe yolculuk yapıp kozmetik pazarındaki ilk, en sevilen peptitin geleceğini yeniden tasarlayabilseydiniz ?

Bunu, güçlü bir peptit (Palmitoyl Pentapeptide-4) alarak ve onu altının koruyucu lüksü ile birleştirerek, cilt bakımını gelecek nesile götürerek yaptık. Doğrulanmış taleple harika bir fikir aldık, daha üstün bir şey yaratmak için onu en son yeniliklerle birleştirdik: İşte karşınızda MatriGold®;

MatriGold® , yüzeyinde çok sayıda peptidi yoğunlaştırır. Peptitlerin kararlılığı artırılır ve altın, peptitleri enzimlerin parçalamasına karşı koruyan bir kalkan oluşturur. MatriGold® , kolajen tip IV sentezini %130 artırarak ve ardından yaşlanmanın ilk belirtisi olan ince çizgilerle savaşarak, dermis-epidermis birleşimini hedefler ve güçlendirir. MatriGold® , cilt nüfuzunu artırması ve enzimatik bozunmaya karşı serbest peptide göre yüksek stabilitesi nedeniyle yalnızca %0,3 kullanımı ile en yüksek performansı ve etkinliği sağlamıştır.

%0.3 MatriGold® ile 4 haftalık tedaviden sonra, gönüllüler göz çevresinin daha pürüzsüz ve dolgun göründüğünü, kırışıklıkların sayısı ve uzunluğunun da %30 oranında azaldığını bildirmiştir. Tedavi 8 haftaya kadar uzatıldığında ise kırışıklıkların uzunluğu %50 oranında iyileşmiştir. MatriGold® ile birinci sınıf güzellik, lüks tüketicilerin gelişen beklentilerine hizmet etmek için yüksek kozmetik teknolojisini ve yeniliği benimser.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR