Salı, Temmuz 16, 2024

Mep Teknik Genel Müdürü Sayın Can Polat ile Röportaj

Mep Teknik, 2001 yılından bu yana endüstriyel boya tesisleri alanında yenilikçi çözümler sunuyor. Gerçekleştirdiğimiz röportajda Mep Teknik Genel Müdürü Sayın Can Polat, şirketin faaliyet alanları ve sundukları ürünler hakkında bilgi verdi.

Okurlarımıza kısaca kendinizden ve profesyonel özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?

İstanbul’da doğdum. Lisansımı İngiltere’de Aston Business School’da, yüksek lisansımı da İspanya’da IE Business School’da yaptım. Aile şirketimin haricinde İngiltere’deyken bir Fortune 500 şirketinde iki ayrı markanın pazarlama departmanlarını kurdum.

Daha sonrasında da İspanya’da bir teknoloji firmasında Operasyon bölümünde çalıştım. Mep Teknik’te de Genel Müdür olmadan önce de İhracat Müdürüydüm.

Mep-Teknik-Genel-Müdürü-Sayın-Can-Polat
Mep Teknik Genel Müdürü Sayın Can Polat
Mep Teknik’in kuruluş süreci ve faaliyet alanları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, kurucumuz Engin Polat tarafından 2001 yılında İstanbul’da kuruldu. Firmamız, sektörümüzdeki en yeni teknolojileri ülkemize getirme amacı ile kuruldu. 2006 yılından itibaren Çayırova / Gebze’de bulunan fabrikamızda hizmet veriyoruz.

Ayrıca 2012 yılından itibaren Plovdiv (Bulgaristan) ve Moskova (Rusya) ofislerimizle de diğer ülkelere de hizmet vermeye devam ediyoruz. 2020 yılının sonunda kurucumuz Engin
Polat’ı kaybettikten sonra Genel Müdür seçildim. Firmamızın, toz ve yaş boyama sistemleri, ısıl işlem fırınları, kalite kontrol cihazları ve maskeleme ürünleri olmak üzere dört farklı faaliyet alanı vardır.

Mep Teknik’in sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? Hedef sektörleriniz arasında neler yer almaktadır?

Mep Teknik olarak, toz ve yaş boyama sistemlerine gaz (doğalgaz ve LPG) ile çalışan infrared fırınlarımız ile müşterilerimize yer ve enerji tasarrufu sağlıyoruz. Ayrıca, ısıl işlem fırınlarının yanı sıra boya tesislerinde kullanılan askı, kanca vb. ürünler ve hatalı boyanmış ürünleri temizleyen özel fırınları üretiyoruz. Bu metot, dünyadaki diğer alternatiflerin yanında çevreye en duyarlı ve işletme maliyeti en düşük olan alternatiftir.

Ayrıca Genel Merkezimize yakın olan müşterilerimize fason temizleme hizmeti ile de hizmet
veriyoruz. Son olarak da, boya tesislerinde kaliteyi arttırıcı unsurlar olan kalite kontrol cihazlarımız ve maskeleme ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Kalite kontrol cihazlarımızı 20 yılı aşkın mümessilliklerimiz ile Almanya, İsviçre ve diğer ülkelerden ithal
ediyoruz ve maskeleme ürünlerimizin çoğunu kendi fabrikamızda üretip bütün dünyaya tedarik ediyoruz.

Mep Teknik’in yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şirketimizin Genel Merkezi Çayırova’da (Kocaeli) olup, ayrıca Bulgaristan ve Moskova’da bulunan satış ofislerimiz ile Avrupa, Orta Doğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda bulunan müşterilerimize de aktif olarak ürünlerimizi sunup hizmet veriyoruz.

Mep Teknik olarak inovasyon ve Ar-Ge alanında yürüttüğünüz çalışmalar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mep Teknik olarak, boya tesislerini Endüstri 4.0’a daha uygun hale getirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bunun ile ilgili fabrikamızda yeni Ar-Ge bölümü kurduk. Ayrıca diğer ürünlerimizi çevreye daha duyarlı şekilde geliştirmek ve üretmek üzere çalışmalarımız
bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler