Perşembe, Mayıs 19, 2022

MG International Sergiye Özel Koku Hazırladı

Dilek Yalçın’ın “Nesnelerin Masumiyeti” sergisi Ankara’da sanatseverlerle buluştu. Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, sergiye özel tematik bir koku hazırladı.

Dilek Yalçın’ın “Nesnelerin Masumiyeti” isimli sergisi İstanbul’dan sonra Ankara Cermodern’de sanatseverlerle buluştu. Bu sergiye özel olarak MG International da Survivor enstelasyonundan esinlenen Innocence/Masumiyet adlı tematik kokuyu tasarladı.

Dilek Yalçın’ın Sergisine Özel Innocence/Masumiyet İsimli Kokuyu Tasarlandı

Dilek Yalçın’ın Sergisine Özel Innocence/Masumiyet İsimli Kokuyu Tasarlandı

Dilek Yalçın’ın ilk kişisel sergisi olan “Nesnelerin Masumiyeti” ilk olarak geçtiğimiz ay İstanbul’da Tophane-i Amire’de açılmıştı. Büyük ilgi gören sergi İstanbul’dan sonra Ankara Cermodern’de sanatseverlerle buluştu.

Yalçın bu sergide, tuvallerin üzerine masumiyet kavramını yansıtmaya çalıştı. Sergi resim, enstalalasyon ve heykelleri kapsayan yaklaşık 130 eserden oluştu. MG International Fragrance Company, bu sergi için iş birliği yaptı ve anatçının Survivor enstelasyonundan esinlenilerek sergi için özel INNOCENCE/Masumiyet isimli tematik bir koku tasarladı. Serginin koku küratörlüğünü ise MG International Fragrance Company Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak yaptı.

Dilek Yalçın’ın Sergisine Özel Innocence/Masumiyet İsimli Kokuyu Tasarlandı

MG International Fragrance Company; sanatla beraber bilim, tarih ve sosyal sorumluluk projelerinde koku algısını yükselterek esans sektöründe farkındalık yaratmak adına çalışmalar gerçekleştiriyor. MG International Fragrance Company kurulduğu 1961 yılından bu yana sanatsever kimliği ile öne çıkıyor.

“Kokunu Resmet” Atölyesi Düzenlendi

MG International tarafından geçtiğimiz aylarda İstanbul’da gerçekleşen sergi kapsamında “Koku Aşkına Nesnelerin Masumiyeti – Kokunu Resmet” isimli atölye çalışması gerçekleşmişti.

Katılımcılar; 30 farklı kokudan oluşan paletteki seçimleriyle renkleri ve imgelemleri birleştiren iç dünyalarındaki koku ve görme duyusunu biçimlendirme ve resim sanatıyla şekillendirme imkanı yakaladılar. Aynı atölye Ankara Cermodern’de de gelecek haftalarda düzenlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler