Çarşamba, Aralık 1, 2021

Milliken & Company, Encapsys’i Satın Aldı

Milliken & Company, bir buçuk asırdan fazla malzeme bilimi uzmanlığına sahip küresel çeşitlendirilmiş bir üretici, mikroenkapsülasyonda dünyanın önde gelen bir firması olan Encapsys, LLC’yi resmi olarak Cypress Performance Group LLC’den satın aldı. İşlem resmi olarak 18 Ekim 2021’de tamamlandı.

Milliken & Company başkanı ve CEO’su Halsey Cook “Sürdürülebilirlik konusunda kayda değer bir şey yapmak, büyük düşünmeyi ve güçlü işbirliklerini gerektirir.

Milliken

Encapsys’e Milliken’e hoş geldiniz demekten heyecan duyuyoruz. Encapsys’in uzmanlığı, ölçeklendirme yeteneğimizle birleştiğinde, müşterilerimiz için sürdürülebilir yenilikler sunma çabalarımızı destekleyecek” dedi.

Milliken Kimya Bölümü Başkan Yardımcısı ve Başkan Cindy Boiter, “Encapsys, Milliken ekibine benzersiz bir yenilik, bilim ve teknoloji kombinasyonu getiriyor” diye ekliyor. “Özel kimyasallardan oluşan portföyümüzü küresel erişimle zenginleştiren bu satın alma, hizmet verdiğimiz pazarlar ve müşteriler için sürdürülebilir çözümleri hızlandıracak.”

Encapsys, Milliken’e entegre olurken, mevcut tedarikçiler ve müşterilerle ilişkiler de dahil olmak üzere günlük operasyonlar kesintisiz olarak devam edecek.

Merkezi Appleton, Wisconsin’de bulunan Encapsys, kapsüller oluşturmak için bir çekirdek materyalin etrafına mikron düzeyinde tek tip bir polimerik kabuk yerleştiren mikroenkapsülasyon teknolojilerinde önde gelmektedir.

Mikroenkapsülasyon, endüstriler arasında uygulamalara sahiptir ve sorumlu tüketimi ve aktif malzemelerin verimli dağıtımını geliştirerek şirketlerin daha sürdürülebilir ürünler elde etmesine yardımcı olur.

Encapsys başkanı Mary Goggans, “Encapsys çalışanları, Milliken ekibinin bir üyesi olmaktan ve Northeast Wisconsin’de birinci sınıf bir organizasyonu memnuniyetle karşılamaktan heyecan duyuyorlar” dedi.

“Kültürümüz ve değerlerimiz mükemmel bir uyum içinde ve yeniliği ve büyümeyi hızlandırmak için Milliken’in küresel yeteneklerinden yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Milliken, hukuk danışmanı Jones Day ve finansal danışman J.P. Morgan Securities LLC tarafından temsil edildi. BofA Securities, Inc. ve Credit Suisse Securities (USA) LLC finansal danışman olarak, Morgan, Lewis & Bockius LLP ise Encapsys’in hukuk danışmanı olarak görev yapmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR