Cumartesi, Eylül 18, 2021

Milliken & Company, Kimya Bölümü Başkanı Genel Başkan Yardımcısı olarak Cindy Boiter’ı Atadı

Milliken & Company, Cindy Boiter’in Milliken Kimyasal Bölüm Başkan Yardımcısı ve Başkanlığına terfi ettiğini duyurdu. Boiter 15 Mart’tan itibaren, Milliken dışındaki bir role geçiş yapacak olan David Moody’nin üstlendiği role adım atacak.

Milliken Başkanı ve CEO’su Halsey Cook, “Cindy’nin Milliken’deki ilk kadın bölümü başkanı olacağı için şirketimiz için heyecan verici bir görev. Kendisi bölümdeki kapsamlı deneyimi, tamamladığı satın almalar ve Milliken’in amacını somutlaştırması sayesinde kimya bölümümüze liderlik etmek için benzersiz bir şekilde nitelikli.”

Boiter, Milliken’in Kimya Bölümü’ne 2012 yılında pazarlama, strateji ve iş geliştirme direktörü olarak katıldı ve bölümün CFO’su haline geldi ve hızlı büyümesinde ayrılmaz bir rol oynadı. 2018’de, şirketin 2025 stratejik planlama girişimlerini yönettiği ve iki önemli satın alma sürecini yönettiği Milliken’in baş strateji sorumlusuna geçti. Boiter, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık için Milliken Onur Ödülü’nün sahibidir ve dünya çapındaki ortaklar için aktif bir müttefiktir.

Cook, “Ayrıca David Moody’ye Milliken’deki 33 yıllık hizmetinden dolayı teşekkür etmek istiyoruz ve kariyerinin bir sonraki aşamasına geçerken iyi olmasını diliyoruz” diye sözlerini tamamlıyor.