Perşembe, Mayıs 19, 2022

Milliken & Company’den 4. Sürdürülebilirlik Raporu

Milliken & Company, Dördüncü Yıllık Sürdürülebilirlik Raporunda Sürdürülebilirlik Girişimlerindeki İlerlemeyi İzliyor

Milliken & Company, şirketin 2025 Sürdürülebilirlik Hedeflerine yönelik ilerlemesinde önemli bir raporlama bileşeni olan dördüncü yıllık Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı. 2019’da Milliken, daha sağlıklı bir gelecek için bir yol haritası olarak çalışanlarına, ürünlerine ve gezegene odaklanan 12 sürdürülebilirlik hedefi belirlemişti. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri tarafından yönlendirilen bu 12 hedef, şirketin her türlü sürdürülebilirlik taahhüdüne işaret ediyor.

(Fotoğraf © 2022 Milliken & Company, tüm hakları saklıdır, MKPR276)

Milliken, buhar ve elektrik üretimini birleştiren kojenerasyona 25 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra 2021’de kömürü birincil yakıt olmaktan çıkardı. Milliken özellikle, ABD yönetim ekibinin çeşitliliğini %8 oranında artırdı ve tüm döşeme (flooring) portföyünün artık karbon nötr olduğunu duyurdu.

Milliken & Company’nin başkanı ve CEO’su Halsey Cook, “Ortak amacımız ve malzeme bilimi uzmanlığımız bizi benzersiz bir Milliken yapıyor” diyor. “Yalnızca çevremizdeki dünya üzerinde olumlu bir etki yaratma yeteneğimizi değil, aynı zamanda bu nesil ve gelecek nesiller için daha sağlıklı bir gelecek inşa etme sorumluluğumuzu da benimsiyoruz.”

Milliken’in Küresel Raporlama Girişimi (GRI) Standartları: Temel’e uygun olarak tamamlanan dördüncü raporu, 2021’de kaydedilen bütünsel sürdürülebilirlik ilerlemesini detaylandırıyor. Bu çabalar şunları içeriyor:

• COVID-19 kaynaklı sıfır kayıp zamanlı güvenlik olaylarının kaydedilmesi;
• 27.000 gönüllü saat kaydı – şirket tarihindeki en büyük sayı;
• Ürün ömrünün sonundaki zorlukları çözme konusundaki uzmanlığımızı desteklemek için Hızlandırıcı Döngüsellik, Polipropilen Koalisyonu, PureCycle Technologies ve Plastik Atıkları Sonlandırma İttifakı gibi gruplarla ortaklık kurmak;
• 13 üretim tesisinde aydınlatmanın LED aydınlatmaya yükseltilmesi, GHG emisyonlarının 3.000 metrik ton azaltılması ve 2023 yılı sonuna kadar tüm üretim tesisi aydınlatmasının LED’e dönüştürülmesi hedefinde orta noktanın işaretlenmesi; ve
• Yenilenebilir enerji kullanımının 100.000 MWh/yıl olan 2025 hedefinin %97’sinin üzerinde, 97.608 MWh/yıl’a çıkarılması.

Kıdemli başkan yardımcısı ve genel danışman Kasel Knight, “Bu yılki raporun kapağı, dağa tırmanan dört dağcıdan oluşan bir ekibin dramatik gerçek hikayesini detaylandıran Everest belgeselinden bir görüntü” diyor. “Milliken ve Polartec, bu filmin 25. yıl dönümünde yeniden yayınlanmasına sponsor oluyor. Bizim için bu ekip çalışması, umut ve azim hikayesi 2021 raporumuza doğal olarak uyuyordu. Hedeflerimiz yüksek ama birlikte çalışarak daha parlak ve daha sağlıklı yarınlara ulaşabileceğimizi biliyoruz.”

Kaynak: https://www.pressreleasefinder.com/Milliken_Chemical/MKPR276/en/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler