Milliken, Singapur’daki Yeni İmalat Tesisiyle Asya’daki Yatırımlarını Büyütüyor

25 Eylül 2019

Milliken & Company firması bugün Asya’da yeni ve modern bir kimyasal imalat tesisi ve bilgi merkezi inşa etme planları olduğunu duyurdu. Faaliyetlere 2021’in ilk çeyreğinde başlaması öngörülen tesisle birlikte Milliken’in Hindistan ve Çin’de hızlı bir şekilde büyümekte olan pazarların yanı sıra Asya’da da artmakta olan talepleri destekleme açısından kimyasal imalat ayakizi de genişliyor. Firma şu anda Singapur’da bir uygulama laboratuvarı ve teknik servis ve satış ofisi işletiyor ve yakın zaman önce bölgedeki 20. yıl dönümünü kutladı.

Milliken Kimyasal departmanı, Plastik Katkı Maddeleri biriminde kıdemli başkan yardımcısı Allen Jacoby şunları paylaştı; “Milliken, Asya’daki büyüyen pazarlarımıza kopmayacak bir bağla bağlıdır. Bu yatırımla birlikte pozitif etkili yenilikçi kimyasal üretiminin bölgeye ve dünyaya katkı sağlayacağını umuyoruz.

” Yeni tesis, küresel plastik sektörüne sürdürülebilirlik ve üretim avantajları sağlayacak çeşitli entegre Milliken plastik katkı maddeleri imal etme kapasitesine sahip olacak. Öncelikle bu tesiste firmanın Hyperform® polipropiken (PP) ve polietilen (PE) çekirdeklendiricilerine ek olarak ev ve çamaşırhane bakımı, kişisel bakım, endüstriyel ve kurumsal temizleyiciler ve poliüretan köpükler gibi çok çeşitli ürün uygulamalarında kullanılan özel renklendiriciler üretilecek.