Salı, Temmuz 23, 2024

MM, EssentraPackaging’i satın alıyor

MM, EssentraPackaging’i satın alıyor

Mayr-Melnhof Group (MM), Essentraplc’den (İngiltere) EssentraPackaging’i nakit ve borçsuz 312 milyon GBP (şu anda yaklaşık 365 milyon Euro) karşılığında satın almayı kabul etti.Bu satın alım, MM Packaging’in ilaç ve sağlık pazarına yönelik karton, broşür ve etiket faaliyetlerini genişleterek daha fazla büyüme için çekici bir platform oluşturmasına imkan tanıyacak.

ilaç

EssentraPackaging’in satın alınması, MM Packaging’in ilaç ikincil ambalajları gibi karlı ve dayanıklı segmentlerde büyüme stratejisini uyguluyor ve Avrupa ilaç kartonu ve broşürleri pazarındaki konumunu güçlendiriyor. Ek olarak, bu satın alma, MM’nin Doğu Yakası ilaç merkezinde önemli bir konumla ABD pazarındaki ayak izini genişletecek.

EssentraPackaging, 2021 satışlarının 370 milyon GBP (şu anda yaklaşık 430 milyon EUR) olduğunu bildirdi. EssentraPackaging, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 10 ülkede 21 üretim tesisine sahiptir ve yakın zamanda satın alınan EsonPac ve Fransa’daki eski işi aracılığıyla MM Packaging’inİskandinavlardaki mevcut konumlarını ideal bir şekilde tamamlamaktadır.

Şirket, en iyi 20 ilaç şirketinden 19’u dahil olmak üzere 800’den fazla müşteriden oluşan küresel bir müşteri tabanına hizmet vermektedir. EssentraPackaging, 3.500’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

MM CEO’su Peter Oswald, şu yorumu yaptı: “Bizim için EssentraPackaging’in satın alınması karlı, dayanıklı ve büyüyen ilaç ambalajı pazarında oyunun kurallarını değiştiriyor. Cazip bir yukarı yönlü potansiyel ve sinerji belirledik ve entegrasyon sorununu üstlenmeye hazırız. Mevcut konumumuzla mükemmel bir uyum içinde olan yeni birleşik varlığımız, sürdürülebilir ilaç paketleme çözümleri için daha fazla inovasyonu mümkün kılacaktır. EssentraPackaging ekibiyle birlikte gelecek vaat eden bir ortak geleceği şekillendirmeye büyük güven duyuyoruz.”

Satın alma bedeli mevcut nakit rezervlerinden ve taahhütlü kredi limitlerinden ödenecek. İşlem, geleneksel kapanış koşullarının (örneğin düzenleyici onaylar) yerine getirilmesine tabidir. İşlemin 2022’nin 4. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Stratejik Gerekçeler

• EssentraPackaging, MM için daha fazla inovasyon ve sürdürülebilirliğe daha fazla yatırım sağlayan ikincil ilaç ambalajlarında küresel bir oyuncu haline gelmesi için eşsiz bir fırsat.
• İlaç ambalajı, yüksek nakit yaratan istikrarlı ve dayanıklı bir iştir.
• EssentraPackaging, MM’ninPharmaPackaging ve MM Board&Paper ile önemli sinerjiler sunacak.
• EssentraPackaging, büyüme için güçlü bir platform sağlıyor.

KAYNAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler