Pazartesi, Eylül 26, 2022

Mondi, Retort Pouch Recycler’ı Sunuyor

Ambalaj ve kağıt alanında dünyanın önde gelen firmalarından olan Mondi, RetortPouch Recyclable’ın lansmanı ile sürdürülebilir birinci sınıf gıda ve evcil hayvan gıda ambalajını, çözüm yelpazesine ekledi.

Yeni yüksek bariyerli torba, çeşitli gıda ve ıslak evcil hayvan gıda ürünleri için karmaşık çok katmanlı ve geri dönüştürülemeyen ambalajların yerini alacak. Rafta dayanıklı gıdalar için ticari sterilizasyon sağlamak üzere buhar veya sıcak su imbik kaplarında ısıl işleme tabi tutulan nemli veya yarı nemli gıdalar, imbik paketleme gerektirir.

Çoğu çözümde tipik olarak kullanılan alüminyum, imbik işlemi sırasında sıcaklıkları yüksek tutan ve kısa işlem sürelerini koruyan yenilikçi, yüksek bariyerli bir film ile değiştirildi. Yeni tek malzemeli imbik ambalajı tamamen geri dönüştürülebilir, ürünü koruyan, tek malzemeli bir çözüm için olağanüstü raf ömrü sağlayan ve olası gıda israfını azaltan bir çözüm sunar.

Retort Pouch Recycler
Fotoğraf: Mondi, PR193

Mondi, birkaç önemli uygulama ihtiyacının karşılanabilmesini sağlamak için bu ürünü araştırmak ve test etmek için iki yıldan fazla zaman harcadı. RetortPouch Recyclable’ın piyasaya sürülmesi, Mondi’nin MAP2030 taahhütlerinin bir parçası olarak 2025 yılına kadar tüm ürünlerinin yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya gübrelenebilir olmasını sağlama hedefine doğru atılan bir başka adımdır.

Mondi Korneuburg Genel Müdürü Eveline Wagner-Hahn şunları söylüyor: “Sürdürülebilirlik Mondi için en önemli önceliktir ve müşteri odaklı yaklaşımımız EcoSolutions’ı kullanarak bu yeniliği tüm müşterilerimiz için kullanılabilir hale getirmeye kararlıyız. Tamamen geri dönüştürülebilir çözümümüz, ürünün çevresel ayak izini azaltmaya yardımcı olur ve müşteriler, ürünlerinin üretim ve nakliye boyunca tamamen korunacağından ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşacağından emin olabilir.

Bu, sürdürülebilir gıda ambalajı oluşturma ve müşteri, son kullanıcı ve çevre için çalışan döngüsel odaklı çözümler sunma konusundaki ödüllü uzmanlığımızın bir başka örneğidir.”

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol