Mule-Hide Products Co., Detec TruGround® İletken Astarı Tanıttı

09 Haziran 2021

Mule-Hide Products Co.’nun yeni Detec TruGround® İletken Astarı, geleneksel çatı düzeneklerinin etkin elektronik sızıntı tespitini (ELD) hızlı ve kolay hale getirerek, bir çatı sisteminin su geçirmez olmasını ve gedik, delik ve dikiş boşlukları içermemesini sağlamaya yardımcı olur.

Patentli su bazlı, sıvı uygulanan, elektronik olarak iletken ortam, membran yapışmasından önce bir fırça veya rulo kullanılarak doğrudan alt tabakaya uygulanır. Membrandaki süreksizlikler, membranın yüzeyine bir elektrik akımı uygulanarak bulunabilir. Uygulandıktan sonra astar, çatı sisteminin ömrü boyunca düşük veya yüksek voltaj test yöntemleri kullanılarak ELD testine izin verir.

Detec TruGround Conductive Primer, yeni kurulan bir çatı kaplama sisteminin sızdırmaz olduğu ve bakım, garanti ve adli amaçlar için kullanılabileceği konusunda gönül rahatlığı sağlar. Tüm tek katlı membranlarla uyumludur ve 10.200’den fazla Mule-Hide Products Co. Factory Mutual (FM) RoofNav düzeneğinde listelenmiştir.

Yalıtım, kontrplak, ahşap, hafif beton ve kaplama tahtası dahil olmak üzere uygun şekilde hazırlanmış, iletken olmayan herhangi bir yatay veya dikey yüzeye uygulanabilir. Tam yapıştırmalı, mekanik yapıştırmalı ve balastlı çatı kaplama sistemlerinde kullanıma uygundur.

Astar çabuk kurur – tipik olarak 30 dakikadan kısa sürede – ve mükemmel yapışma sağlar. Yüklenici dostudur, düşük uçucu organik bileşik (VOC) içeriğine sahiptir, yanıcı değildir ve solvent içermez. Detec TruGround Conductive Primer 5 galonluk kovalarda mevcuttur. Her kova yaklaşık 1.250 fit kare çatı alanını kaplar.