Salı, Mayıs 21, 2024

‘Ne Üretmeliyiz Zirvesi’ başladı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) tarafından Selectum City Ataşehir’de düzenlenen Ne Üretmeliyiz Zirvesi başladı.

KÜAD tarafından organize edilen ve bir gün boyunca kozmetik sektörünü bir araya getirecek olan Ne Üretmeliyiz Zirvesi’nin açılışı gerçekleşti. Zirvenin açılış konuşmalarını KÜAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kahrıman ve Zirve Başkanı Belgin Sile gerçekleştirdi.

Yapay zeka kullanımından e-ticarete pek çok konu ele alınacak

Zirvede; kozmetik endüstrisindeki içerik trendleri, iletişim stratejileri, yapay zekanın kullanımı, pazarlama stratejileri ve dijital dönüşümün sektöre etkileri gibi konular ele alınacak. Zirve kapsamında üç oturum düzenlenecek.

İlk oturumda “Kozmetikte İçerik Trendleri” başlığı altında dört konuşmacı çeşitli konularda değerli bilgiler paylaşacak. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğr. Gör. Hüseyin Turgut, yapay zeka teknolojisinin kozmetik sektöründeki devrimini ele alacak.

‘Ne Üretmeliyiz Zirvesi’ başladı

Sharon Personal Care Ticari Direktörü Mohamed ESSAWI, nanoboyutların güzellik alanındaki kullanımını tartışacak ve Nielsen Ev Temizlik & Kişisel Bakım Sektör Lideri Özgür Çağıran, FMCG trendleri hakkında içgörü ve öngörülerini paylaşacak. Oturumun sonunda ise Keynote Speaker Gökhan Okçu konuşma gerçekleştirecek.

İkinci oturum ise “Kozmetik Markalarının İletişim Stratejileri ve Uygulamaları” başlığı altında gerçekleşecek. İkinci oturumda PulpoAR Kurucu Ortak & CEO’su Onur Candan, LABFIT Direktörü Rita Palmeira ve Neuroreflect Kurucusu Mehmet Kaya konuşmacı olarak yer alacak.

Zirvenin son oturumunun başlığı ise “Kozmetik Ürün Pazarına Doğru” ve oturumda e-ticaret, influencer pazarlaması gibi konularda alanında uzman üç konuşmacı bilgiler aktaracak. Son oturumda Trendyol Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, e-ihracatın yeni fırsatlarını değerlendirecek. 51digital Kurucu & CEO’su Burak Bozkurt, veri odaklı influencer pazarlamasının önemini vurgulayacak ve Esfa Grup Kurucu ve CEO’su Ahmed Özen, veri temelli düşünmenin kozmetik sektöründeki önemi hakkında bilgiler paylaşacak.

“Dijital İtibar Yönetimi” başlığında panel düzenlenecek

Oturumların ardından ise “KÜAD Talks Stage” bölümünde “Dijital İtibar Yönetimi” başlığında panel düzenlenecek. Moderatörlüğünü Serdar Mutaf’ın üsteleneceği panelde konuşmacı olarak Hepsiburada Kategori Grup Başkan Yardımcısı Yalkın Tütüncüoğlu, İKAS CEO’su Mustafa Namlıoğlu ve Influencer Merve Kutlu yer alacak.

Kozmetik sektörünü bir araya getirecek olan zirve; sektör içi iletişimin kuvvetlenmesi, sektörel bilgi alışverişi, yeni iş birlikleri için de bir platform olacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler