Niagara Systems, Bir Piston Üreticisi ile Ortak Çalışma Yaptı

29 Haziran 2021

Endüstriyel parça yıkayıcılarının önde gelen üreticisi Niagara Systems, performans otomotiv endüstrisinde kullanılan pistonların üretiminde verimliliği ve kaliteyi artırmak için yerel bir piston üreticisiyle ortaklık kurdu.

Sektörde 80 yıldan fazla deneyime sahip olan Niagara, çok sayıda sektördeki şirketler için tünel yıkayıcılar, karusel yıkayıcılar ve diğer özel yıkayıcılar geliştirmiştir. Bir South Shore Controls, Inc. şirketi olan Niagara Systems, 1934’ten beri endüstriyel parça yıkama ve metal işleme endüstrisinde faaliyet gösteriyor.

Piston Üreticisi

2020’de Niagara Systems ve piston üreticisi, yüksek talebe ayak uydurmak için piston üretimini artırırken performans yarışında yer alan müşteriler için ürün kalitesini iyileştirmek amacıyla bir yıkama ve metal işleme otomasyon hattı geliştirmek üzere bir araya geldi. Niagara Systems ile biraz çalıştıktan sonra, yerel piston üreticisi, etek (skirt) kaplama işlemi sırasında pistonlarına daha güvenilir bir yapışma yüzeyi elde etmeye odaklandı.

İşte o zaman Niagara, en iyi etek kaplama yapışmasının elde edilmesini sağlamak için pistonları yıkamak, aşındırmak ve ardından kurutmak için karmaşık bir kimyasal işlem kullanan yeni bir endüstriyel parça yıkama makinesini piyasaya sürdü. Otomasyon hattı, etek kaplama sürecini neredeyse tüm parça boyutlarını kabul edecek şekilde düzenleyerek, arıza oranlarını büyük ölçüde azaltan ve üretim oranlarını iyileştirirken bu süreç için gereken emeği en aza indiren tek tip ve tekrarlanabilir bir süreç sağladı.

Niagara Systems tarafından geliştirilen her özel metal parça yıkayıcı gibi, özelleştirilmiş pistonlu otomasyon hattı tasarımı da müşterinin gereksinimlerine dayanıyordu ve işbirliği ve kapsamlı kalite güvencesi ile mükemmelleştirildi.

Dolap yıkayıcılardan tam otomatik yıkama hattına kadar, Niagara’nın çözümleri, güvenlik, etkinlik ve verimliliğin her şeyden önemli olduğu müşterilerinin ihtiyaçlarına göre geliştirilir ve uyarlanır. Bu nedenle daha fazla müşteri, otomotiv parça temizleyicilerini seçerken makine tasarımı ve kimyasal süreçler geliştirmek için Niagara’yı tercih ediyor.