Nouryon Sürdürülebilirlik Raporu Yayınladı

11 Mayıs 2021

Nouryon, şirketin küresel sürdürülebilirlik faaliyetlerini, performansını ve 2020 yılına ait sonuçlarını özetleyen ikinci yıllık Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

  • Nouryon’un yeni şirket stratejisi ve değerleri, sürdürülebilirliği daha da entegre etti ve mevcut şirket amacını tamamladı: “Sürdürülebilir bir gelecek için temel kimyadaki ortağınız,”
  • İlk önemlilik değerlendirmesine dayanarak, Nouryon, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu olan ve BM’nin iklim değişikliği üzerine Paris Anlaşması’nın hedeflerini destekleyen ‘Nouryon’un Sürdürülebilir Geleceğe Bağlılığı’ adlı yeni bir Sürdürülebilirlik çerçevesi tanıttı;
  • Nouryon’un 2020 gelirinin %33’ü Eco-Premium Solutions’dan gelirken, %21’i bu çözümlerin doğrudan müşteri yararına satışından elde edildi. Geçen yıl, Nouryon, antiviral boya kaplamaları, sentetik polimerlerin yerini alan biyo bazlı ürünler, hava emisyonlarını azaltan ürünler, biyolojik olarak parçalanabilir mahsul koruma bileşenleri ve azaltarak enerji tasarrufu sağlayan soğuk çatı kaplamaları ürünleri dahil olmak üzere çok sayıda yeni sürdürülebilir ürünü piyasaya sürdü.
sürdürülebilirlik

Nouryon Başkanı ve CEO’su Charlie Shaver, “Şirket olarak ilk iki yılımızda, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak için kaydettiğimiz hızlı ilerlemeden memnunuz. Yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunmak için müşterilerimizle daha fazla ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Eco-Premium çözümlerimiz, müşterilerimize en yaygın pazar alternatifi üzerinde önemli bir sürdürülebilirlik avantajı sağlıyor. Bu, Nouryon olarak sürekli büyümemizi sağlarken hizmet verdiğimiz son pazarlarda en büyük farkı yaratabileceğini düşündüğümüz yerdir. 2020 ile 2025 arasında karbon emisyonlarımızı %25 azaltmak da dahil olmak üzere verdiğimiz somut ve iddialı taahhütlerimizden de gurur duyuyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: https://www.nouryon.com/news-and-events/news-overview/2021/2020-sustainability-report/