Omya ve BASF, Kağıt ve Mukavva için Pilot Kaplama Merkezi için Ortaklığa Devam Ediyor

03 Mayıs 2021

Omya ve BASF, kağıt ve karton endüstrisinde kullanılan kaplama renklerinin formülasyonu için hammaddeler alanında firmalardır. Omya, kağıt ve karton üretimi için kalsiyum karbonat, tamamlayıcı pigmentler ve katkı maddelerine dayalı mineral dolgu çözümleri ve yenilikçi kaplama konseptleri sunmaktadır. BASF, kağıt ve karton kaplamaların formülasyonu için kapsamlı ve yenilikçi bir bağlayıcı ve kaplama katkı maddesi yelpazesi tedarik ediyor.

BASF Pilot

2003 yılında, her iki şirket de kağıt ve karton kaplama alanında güçlerini birleştirmeye ve bilgi birikimlerini bir araya getirmeye karar verdi. Ortaklığın merkezinde, yüksek vasıflı bir ekip tarafından işletilen 2 pilot kaplama, bir Süperalender ve laboratuvar test ekipmanı dahil olmak üzere son teknoloji pilot kaplama ekipmanı sunan BASF’nin Almanya, Ludwigshafen’deki Pilot Kaplama Merkezi bulunuyor. Mevcut ortaklığın süresi 2021’in sonunda dolmuş olacaktı.

Teknik servis ve kaplama uzmanlığına odaklanmayı sürdürüyor

BASF Pilot Kaplama Merkezi Ludwigshafen Başkanı Volker Scharffenberger, “Pilot kaplama merkezi, riski azaltırken teknik çözümlerin, yeni ürün geliştirmelerinin ve optimize edilmiş reçetelerin laboratuvardan kağıt fabrikasına verimli bir şekilde aktarılmasını kolaylaştırıyor. Bu, artan rekabet ve maliyet baskısı ile günümüzün zorlu dönemlerinde daha da önemlidir. Azaltılmış pazara sunma süresi ve daha az spesifikasyon dışı üretim, müşterilerimizin paradan tasarruf etmesine yardımcı oluyor” dedi.

Omya International AG. Teknik Hizmetler Direktörü Karlheinz Hurst, “Son iki yılda, diğer piyasa oyuncularının sektöre sundukları hizmetleri azalttığını gördük. Örneğin, PTS, Münih’teki VESTRA pilot kaplama tesisini 2019’da kapattı ve Trinseo, bunu 2020’de Samstagern’deki pilot kaplamasının kapatılması takip etti. Müşterilerimizi özelleştirilmiş kaplama renk çözümlerini en verimli ve uygun maliyetli şekilde formüle etme konusunda tam olarak destekliyoruz. Bu nedenle, gelecekte BASF’nin pilot kaplama merkezini kullanmaya devam etmeye karar verdik. Her ikisi de farklılaştırıcı bir faktör olarak teknik servis ve kaplama uzmanlığına güçlü bir odaklanma ile en iyi genel değer teklifi arar” dedi.

 

Kaynak