OPTIWAVE 1400: Su ve Atık Su Endüstrisi için Yeni Radar Seviye Transmitteri

24 Eylül 2019

Krohne; su ve atık su endüstrisine yönelik OPTIWAVE 1400 FMCW radar seviye transmitterini sunar. Yeni 24 GHz cihaz; FMCW radar teknolojisi ile yüksek hassasiyet, güvenilirlik ve ölçüm kararlılığını avantajlarını uygun bir fiyatla sunmaktadır.

OPTIWAVE 1400; su dağıtım şebekeleri, su iletim hatları, su depoları, kaynak suları, nehirler, göl ve denizler gibi tüm seviye ölçüm noktalarında kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır.

Depolama uygulamaları ya da pompa istasyonlarındaki atık su, çamur ya da diğer sıvıların seviye ölçümleri OPTIWAVE 1400’ün atık su endüstrisindeki tipik uygulamalarıdır. Ayrıca plastik tanklarda seviye ölçümü, açık kanallarda akış ölçümü ya da su taşkın alarmları gibi uygulamalarda da başarıyla kullanılabilir.

OPTIWAVE 1400; piyasadaki en düşük yayılım açısıyla (8°) çalışan, sahada kanıtlanmış polipropilen (PP) damla tip antene sahiptir. 2-telli ve 4…20 mA (HART 7) transmitter; çalkantılı seviye yüzeyleri ya da köpük koşullarında bile 20 m’ye kadar hassas ve güvenilir seviye ölçümü sağlamaktadır.

Sağlam paslanmaz çelik gövde IP68/ NEMA 4X/6 koruma sınıfındadır. OPTIWAVE 1400 bakım gerektirmez.

Basit ve güvenli kurulum ve kullanım için tasarlanmıştır. Güçlendirilmiş kablo rakoru ve 10 m kablo ile sunulan yeni su radar seviye ölçerinin; dişli ya da düşük basınç sınıfında flanş bağlantısı ve çeşitli aksesuar seçenekleri de bulunmaktadır.

Bu özellikleriyle OPTIWAVE 1400; puls radar ya da ultrasonik seviye ölçerlerle karşılaştırıldığında güçlü ve uygun maliyetli bir alternatif konumundadır. (HART, FieldComm Group’un tescilli ticari markasıdır.)

Can Merter

 

Can Merter
Pazarlama ve İletişim Müdürü
Krohne Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.