Panacol, Yeni Yüksek Performanslı Çerçeve ve Dolgu Yapıştırıcılarını Sundu

01 Mart 2021

Panacol, baskılı devre kartlarında çerçeve ve dolgu uygulamaları için yeni bir yüksek performanslı yapıştırıcı serisi geliştirdi.

Elektronik devre kartlarındaki oldukça karmaşık alanları korumak için çerçevele ve doldur işlemleri kullanılır. İlk adımda, çerçeve adı verilen oldukça viskoz bir bariyer uygulanır. Bir sonraki adımda, bu alan hızlı bir şekilde düşük viskoziteli dolgu malzemesi – fill (dolgu) ile doldurulur. Bu hassas işlemle, devre kartı üzerindeki alanlar mekanik etki faktörlerinden korunabilir. Çerçeve ve dolgu malzemelerinin kombinasyonu, minimum bariyer ve çerçeve yüksekliklerinin uygulanmasına ve homojen bir kaplamaya kürleşmeye izin verir. Panacol’un yeni çerçeve ve dolgu yapıştırıcıları mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir, böylece çerçeve ve dolgu alanları, PCB üzerinde istenmeyen akışa yol açan hareketsiz sıvı yapıştırıcılar olmadan en iyi şekilde ıslak üzerine ıslak olarak dağıtılabilir.

Çerçeve malzemesi, Structalit® 5704, siyah, ısıyla sertleşen ve tek bileşenli bir epoksidir. Bu çerçeve ve küre üst bileşiği, kürleme parametrelerine ve katman kalınlıklarına bağlı olarak mükemmel boncuk stabilitesi ve 150°C ila 190°C arasında yüksek cam geçiş sıcaklığına sahiptir. Structalit® 5704 kullanırken, sızma (bleeding) etkisi oluşmaz. 20 ppm’nin altındaki çok düşük iyon içeriği nedeniyle Structalit® 5704, elektronik devre kartlarında çip kapsülleme için uygundur.

Structalit® 5704, kararlı bir “çerçeve” olarak uygulanır ve ardından hassas bileşenlerden homojen bir koruyucu kaplama oluşturmak için düşük viskoziteli dolgu malzemesi ile doldurulur.

 

Bir dolgu malzemesi olarak Panacol, farklı reolojik özelliklere sahip bir dizi yapıştırıcı geliştirmiştir. Structalit® 5717 – Structalit® 5721 yapıştırıcıları, optimize edilmiş akış davranışı ile formüle edilmiştir, böylece yapıştırıcılar, farklı ayarlanmış viskoziteler nedeniyle çeşitli yonga ve bağlama teli geometrilerinde kullanılabilir. Dolgular çerçeve malzemesi ile aynı kimyasal tabana sahip olduğundan, dolgularda yüksek cam geçiş aralığı, iyon saflığı, sıcaklık kararlılığı ve minimum büzülme davranışının mükemmel fiziksel ve kimyasal özellikleri de bulunur.

Sertleştikten sonra Structalit® 5704 ve Structalit® 5717-5721 serisinin eşleşen dolgusu siyah, opak ve çizilmeye dayanıklı bir kaplama oluşturur. Bu özellikler, 200 ° C’ye kadar sıcaklık direnci ile birlikte maksimum güvenilirlik sağlar.