Perşembe, Mayıs 19, 2022

PAÜ Sağlık ve Eğitime Katkı Sağlıyor

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yatan hastalara Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmesine dair protokol imzalandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu (FTRYO) ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında protokol imzalandı. Bu protokole göre hastanede tedavi gören hastaların PAÜ FTRYO öğretim üyeleri tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilecek. Bu hastaları aynı zamanda yeterli düzeyde uygulamalı fizyoterapi eğitimi almış öğrenciler de tedavi edebilecek.

PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Tedavilere Destek Verecek

PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Tedavilere Destek Verecek

PAÜ FTRYO ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında protokol imzalandı. Bu protokol sonucunda FTRYO öğretim üyeleri ve uygulamalı fizyoterapi dersi almış öğrenciler hastaların tedavisine destek olabilecek.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetine ihtiyaç duyan hastaların tedavisi öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilecek. Bu protokol imza töreni ile imzalandı ve törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra PAÜ FTRYO Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Büker, PAÜ Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özban ve Başmüdür Murat Taşer katılım gösterdi.

İmzalanan protokol daha önceden de uygulanmaktaydı ve süresi uzatıldı. PAÜ FTRYO’nun deneyimli öğretim üyeleri, PAÜ Hastanelerinde, ameliyat olan, yoğun bakım ya da servislerde tedavileri süren hastalara, fizyoterapi desteği sağlayarak, iyileşme süreçlerine katkı sağlayacak.

Lisans ya da yüksek lisans seviyesinde, yeterli düzeyde uygulamalı fizyoterapi eğitimi almış öğrenciler için ise mesleki deneyimlerinin arttırması adına bir uygulama sahası da olacak olan bu tedaviler, gelecekte çok daha deneyimli fizyoterapistlerin yetişmesine imkân sağlayacak.

PAÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Tedavilere Destek Verecek

Öğrenciler Deneyim Kazanmış Olarak Meslek Hayatına Başlayacak

PAÜ FTRYO Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş, imzaların atılmasının ardından protokole dair açıklamalarda bulundu. Protokol ile yoğun bakımlar başta olmak üzere servislerde tedavi gören hastalara yüksekokul öğretim üyeleri tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verileceğini ifade eden Kitiş; lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilerin de bu tedavilere katılacağını, böylelikle öğrencilerin, mezuniyet sonrasında çok daha fazla deneyim kazanmış olarak meslek hayatlarına başlayacaklarını ifade etti. Kiriş; yapılan protokolün tüm taraflar, hastalar ve öğrenciler için hayırlar getirmesini temenni etti.

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özban da protokole ilişkin açıklama yaptı. Özban; ameliyat ve tedavisi gerçekleştirilen hastaların, tedavi sonrası, PAÜ FTRYO öğretim üyeleri tarafından fizik tedavi hizmetini hali hazırda aldıklarını ve bugün protokolün süresini uzattıklarını aktardı ve bu konuda sağlığa ve eğitime katkıların devam edecek olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Hastanede Verilen Sağlık Hizmetinin Kalitesinin Artırılması için Önemli

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Üniversite’nin tüm birimleri ile bir bütün olduğunun en somut göstergelerinden birinin, imzalanan bu protokol olduğuna dikkat çekti. Kutluhan da PAÜ FTRYO öğretim üyeleri ve öğrencilerinin fizyoterapi hizmeti verilmesine ilişkin mevcut olan anlaşmanın süresini uzattıklarını vurguladı.

Fizik tedavinin hayatın her alanında olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Kutluhan gerek yapılan ameliyatlar gerekse romatizmal hastalıklar sebebiyle, hastaların fizik tedavi hizmetine yoğun talep gösterdiklerini belirtti. Protokolün, hastanede verilen sağlık hizmetinin kalitesinin arttırılmasında aynı zamanda fizyoterapi ve öneminin hastalar tarafından anlaşılmasında son derece önemli olduğunu vurguladı.

Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra PAÜ FTRYO Müdürü Prof. Dr. Ali Kitiş, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Büker, PAÜ Hastaneleri Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özban ve Başmüdür Murat Taşer katıldı.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler