P&G, Çevresel Sürdürülebilirlik Planlarını “Hedef 2030” ile Duyurdu

25 Nisan 2018

Fairy Türkiye’deki tüketicilerin bulaşık yıkama alışkanlıklarını değiştirerek P&G’nin global sürdürülebilirlik hedeflerine güçlü katkıda bulunma hedefinde.

 Procter & Gamble, 2020 çevresel sürdürülebilirlik hedeflerinin birçoğunu başardığını, kalanlarını başarmak için güçlü planlar yaptığını belirterek 2030 yılı için geniş kapsamlı yeni hedefler oluşturduğunu açıkladı.

“Hedef 2030” başlığında toplanan yeni sürdürülebilirlik hedefleri, P&G ve tüketiciler için değer yaratırken çevre ve toplum üzerinde olumlu etki bırakmayı ve buna ilham vermeyi amaçlıyor.Fairy P&G Global Bulaşık Deterjanı ve Avrupa Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Elvan Önal, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Tüketiciler, güvendikleri markaların üstün performans göstermesini ve dünyamızın karşılaştığı en karmaşık zorluklardan bazılarının çözülmesine yardımcı olmasını bekliyor.

Küresel erişimimiz, hizmet verdiğimiz beş milyar tüketiciye sunduğumuz anlayış ve inovasyon yeteneklerimiz bize olumlu bir fark yaratma konusunda eşsiz imkanlar kazandırıyor.”

 P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise konuyla ilgili olarak “P&G’nin globalde belirlediği sürdürülebilirlik hedeflerine Türkiye olarak önemli katkı sağlıyoruz.

Oldukça önemli görülen katı atık depolama alanlarına üretim kaynaklı ‘sıfır atık’ gönderme hedefine P&G Türkiye olarak beklediğimizden de kısa sürede ulaşmayı başlardık. Hem markalar hem de iş süreçleri için belirlenen yeni 2030 hedeflerine ülke olarak en önemli katkıyı sağlama amacındayız” dedi.