Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Polisan Holding’e Düşük Karbon Kahramanları Ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi’nde Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni gerçekleşti. Polisan Holding de ödüle layık görülen kurumlar arasında yer aldı.

9. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde karbon yönetimindeki başarısıyla Polisan Holding, ödül aldı. İklim değişikliği ile mücadele stratejisini dijital alt yapısı ile güçlendirdiği enerji ölçme-izleme sistemi ve verimlilik artırıcı projeleri ile desteklemeye devam eden Polisan Holding, karbon yönetiminde gerçekleştirdiği başarılı uygulamaları sayesinde ödüle layık görüldü.

Polisan Holding CEO’su Cantekin Dinçerler, konuyla ilgili açıklamada bulundu. İnsan odaklı yaklaşımlarıyla daha iyi bir gelecek inşa etmek için var güçleriyle çalıştıklarını aktaran Dinçerler, “5 yıllık stratejilerimizde Kapsam 1 ve 2 emisyon yoğunluğumuzu 2025 yılında, 2019 yılına göre %25 azaltma hedefi belirlemiştik, geçtiğimiz yıl %15 azaltım oranına ulaştık ve 2025 sonu hedefimize odaklandık” ifadelerini kullandı.

Polisan Holding’e Düşük Karbon Kahramanları Ödülü

Polisan Holding, 1.562 ton karbon salınımını engelledi

Dinçerler, “ISO 50001 enerji yönetim sistemimiz, uzaktan enerji takip sistemimiz, yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımlarımız, verimlilik artırıcı projelerimiz ile azalttığımız mutlak emisyonumuzu ve emisyon yoğunluklarımızı her yıl azaltmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl sadece proses odaklı verimlilik çalışmalarımızla ile 3.494.000 kWh/yıl enerji tasarrufu sağlayarak 1.562 ton karbon salınımını engelledik.

Dünyamızı tehdit eden çevresel ve sosyal konularla mücadele etmek kurumsal stratejimizin ayrılmaz bir parçası. Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde aldığımız ödül, bu alandaki çabalarımızın takdiri olarak bizi daha da motive etti” ifadesiyle açıklamasını sonlandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler