Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Polisan Kansai 2021 Renk Haritası Yayınlandı

Polisan Kansai Boya uzmanlarının sınırsız renk seçeneği sunan 3.750 miks makinesinden aldığı verilere göre Polisan Kansai Boya, 2021 yılında iç ve dış cephede en çok tercih edilen renklere göre Türkiye’nin renk haritasını oluşturdu.

İç cephede “Dingin Gri”, “Kumsal Beji” ve “Marjinal Gri” ön plana çıkarken, dış cephede “Bahama Beyazı” ve “Taş Grisi” en çok tercih edilen renkler olurken, 2021 yılında huzura ve doğaya özlemin ön planda olduğu görüldü.

Huzurlu ve düzenli bir ortam oluşturma isteğinin pandemiyle birlikte yaşam alanlarında daha çok hissedilmesinin, birçok kişinin evlerinde yenilikler yapmasıyla sonuçlandığı söylenebilir. Seçilen duvar boyası renklerinin mekanların enerjisi üzerindeki etkisi de öne çıkıyor.

Polisan Kansai 2021 Renk Haritası Yayınlandı

Huzur ve düzen isteği

Uzun yıllardır verileriyle coğrafi bölgelerin renk eğilimlerini ortaya koyan Polisan Kansai Boya’nın 2021 Türkiye Renk Haritası, geçtiğimiz yıl iç cephede “Kumsal Beji, Dingin Gri ve Marjinal Gri”nin; dış cephede ise “Bahama Beyazı ve Taş Grisi’nin” en çok tercih edilen renkler olduğunu gösteriyor.

Bej ve gri iç cephede en çok tercih edilen renkler

Renk haritasına göre 2021 yılında iç cephede göz yormayan, sakinlik ve dinginlik hissi veren renkler daha çok tercih edildi. Polisan Kansai Boya’nın 5000’i aşkın satış noktasından elde ettiği verilerle oluşturduğu renk haritasına göre Marmara, Ege ve Akdeniz bölgeleri en çok ‘Dingin Gri’yi tercih etti. Karadeniz Bölgesi ‘Marjinal Gri’yi ağırlıklı olarak kullanırken, Doğu Anadolu Bölgesi, Güney Doğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu’nun tercihi ‘Kumsal Beji’ oldu.

Polisan Kansai 2021 Renk Haritası Yayınlandı

2021 Türkiye renk haritasına ilişkin olarak Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, görüşlerini aktardı. Drahor “Değişimin öncüsü olmak ve pazarda fark yaratan, ayrışan ürünlerin lideri olmak için çalışıyoruz. Hedefimiz tüketicilerimizin hayal ettiği yaşam alanına kavuşmaları için yenilikçi, yaratıcı, performansı yüksek ürünlerle kaliteli çözümler sunmak. Tüketici beklentilerini ve tercihlerini iyi gözlemlemek olmazsa olmazlarımız arasında.

2014 yılından bu yana Türkiye’nin renk haritasını ortaya koyarak illerin ve bölgelerin renk tercihlerini analiz ediyoruz. 2021 yılının renk haritasında 2020 yılında da olduğu gibi ağırlıklı olarak bejler ve griler ön planda. 2021’de iç cephede ‘Kumsal Beji, Dingin Gri ve Marjinal Gri’ en çok talep edilen renkler oldu.”

2021’de Antalya İç Cephelerde ‘Sakız Beyazı’nı tercih etti

Türkiye’nin 2021 renk haritası, iç cephede yenilikçi ve modern renklere yönelimin arttığını da gözler önüne seriyor. İllere göre renk tercihlerini de ortaya koyan haritaya göre İstanbul, Ankara, Bursa, Çanakkale ve Eskişehir iç cephede grinin farklı tonlarını kullandı, Antalya ‘Sakız Beyazı’nı, Konya ‘Açık Fildişi’ni, Diyarbakır ise ‘Yeni Kar’ı tercih etti.

“Bahama Beyazı” ve “Taş Grisi” dış cephenin en popüler renkleri oldu

Polisan Kansai Boya tarafından oluşturulan renk haritasına göre 2021 yılında Türkiye’nin dış cephe tercihinde öne çıkan renk ‘Bahama Beyazı’ oldu. İstanbul’dan Trabzon’a, Diyarbakır’dan Adana ve Van’a kadar birçok ilde dış cephede ‘Bahama Beyazı’ tercih edildi. En çok tercih edilen ikinci dış cephe rengi ise ‘Taş Grisi’ oldu. İzmir, Çanakkale, Bursa, Gaziantep, Hakkari ve Eskişehir Bu rengi tercih eden iller arasında yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol