PPG, Douglas C-54 Skymaster Uçağının Onarılmasına Yardımcı Olmak İçin Kaplama ve Sızdırmazlık Maddeleri Bağışladı

18 Şubat 2021

PPG, seri numarası 56498 olan 74 yaşındaki dört motorlu bir nakliye uçağının – Douglas C-54 Skymaster’ın restore edilmesine yardımcı olmak için kaplama ve sızdırmazlık malzemeleri sağladığını duyurdu.

1945’te üretilen uçak, ABD Ordusu Hava Kuvvetleri tarafından II. Dünya Savaşı, Kore Savaşı ve Vietnam Savaşı sırasında tıbbi malzeme, asker ve askeri teçhizatı taşımak için bir yük beygiri olarak kullanıldı. 1973’te askerlik hizmetinden ayrıldı ve 1975’ten 1985’e kadar püskürtücü olarak uçtu.

turkchem tv

Fotoğraf: Business Wire

2002 yılında ilk restorasyonu tamamlandıktan sonra uçak, Berlin Airlift ile ilgili bir filmde gösterilmek üzere İngiltere’ye uçtu. Film iptal edildi ve C-54 Skymaster, Essex’teki North Weald Havaalanı’nda teşhir edildi. Save the Skymaster topluluğunun Başkanı ve Uçak Komisyoncusu Allan Vogel, 2017 yılında uçak çerçevesini, hurdaya dönüşmekten kurtarmayı kendine görev edinmişti.

Vogel, “Bu özel Douglas C-54 Skymaster’ın tarihi oldukça dikkat çekici ve şu anda Birleşik Krallık’ta türünün tek uçağı” dedi. “Bu restorasyonun sponsorları, gönüllüleri ve yüksek kaliteli havacılık ürünlerini C-54’ü hayata döndürmek için gerekli olacağını biliyorduk. PPG’ye desteği ve katkılarından dolayı minnettarız. ”

PPG, C-54 Skymaster’ın entegre yakıt tanklarını eski haline getirmek için PPG P / S 870® Sınıf B korozyon önleyici sızdırmazlık maddesi, PPG PR-1440® Sınıf A yakıt deposu sızdırmazlık maddesi ve PPG PR-1005® L Buna -N Slosh kaplamanın yanı sıra iç ve dış uçak yapıları için çeşitli kaplama ve sızdırmazlık ürünleri sağlamıştır.

Shildon uygulama destek merkezi, havacılık ve uzay sanayi PPG satış müdürü David Best, “PPG olarak, havacılık tarihinin önemli parçalarını korumaya adanmış kuruluşlara havacılık uzmanlığımıza ve kaynaklarımıza katkıda bulunabildiğimiz için teşekkür ederiz” dedi. “Save the Skymaster, görevliler için uygulamalı öğrenim fırsatları sağlayan restorasyon projesi ile eski askerlerin ve yeni mühendislik mezunlarının gerçek dünya deneyimi kazanmalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır.”

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok mühendislik mezunu stajlarını tamamlayamadı. Save the Skymaster, iş başında pratik eğitim sağlamaya yardımcı olmak için devreye giriyor ve çeşitli üniversitelerle bağlantı kuruyor.

Vogel, “Tarih boyunca, C-54 Skymaster, ihtiyaç duydukları zaman başkalarına yardım ve rahatlık getirmekle eş anlamlıdır” diye ekledi. Bu mirası devam ettirmek istedik. Yeni mezunlarla birlikte tüm eski askerlere, değerli mühendislerimizle yan yana gelip çalışma fırsatı sunuyoruz. Bunu yaparken, işgücüne yeniden girmek için daha donanımlı hale geliyorlar. ”

Mevcut proje zaman çizelgesine göre Vogel, C-54 Skymaster’ın 18 ila 24 ay içinde uçuşa elverişli olacağına inanıyor.

PPG’nin küresel havacılık iş birimi; kaplamalar, sızdırmazlık malzemeleri, yapıştırıcılar, saydamlar, paketleme ve uygulama sistemleri ve şeffaf zırhın yanı sıra kimyasal yönetimi ve diğer hizmetleri sunuyor.