PPG, Gelişmiş Otomotiv Renk Modellemesi İçin Dijital Şekillendirme Programını Başlattı

05 Mart 2021

PPG, otomotiv tasarımcılarının, sanal otomobil tasarımları ve yüzeyleri üzerindeki otomotiv renklerinin ve efektlerinin olağanüstü gerçekçi üç boyutlu modellemesini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir dijital stil programının tanıtıldığını duyurdu.

PPG’ye tescilli programa özel “hız şekli”, her tür otomobili içerebilecek tüm karmaşık şekilleri, kenarları, eğrileri ve düz yüzeyleri içeriyor. PPG tarafından geliştirilen dijital araç modeli, tekerlekleri ve iç bileşenleri dahil olmak üzere bir aracın yüzeylerinin otantik görüntülerini oluşturmak için renk, geometri ve ışığın etkileşimini tasvir etmek üzere tasarlanmıştır.

Otomotiv Renk Modellemesi

Hızlı şekle ek olarak, dijital stil programı otomotiv orijinal ekipman üreticilerine (OEM’ler) PPG’nin geniş dijital renkli dosyalar kitaplığına tam erişim sunacak. Ayrıca, OEM tasarım ekiplerinin renk tasarım sürecinde doğrudan, uzaktan ve gerçek zamanlı olarak PPG ile işbirliği yapmasına olanak tanıyan endüstri standardı renk oluşturma yazılımıyla tamamen uyumludur. Programın lansmanı, PPG müşterileri için tüm renk şekillendirme sürecini dijitalleştirmenin ilk adımıdır.

PPG Müşteri Geliştirme, Otomotiv OEM Kaplamaları Global Teknik Müdürü Federico Menta, “Pandemi boyunca, PPG, müşterilerimizin dijital araçlara ve teknolojilere olan artan ihtiyacını fark etti,” dedi ve ekledi “Sektör lideri renk uzmanlarımız, birkaç büyük OEM tasarım ekibiyle renk stil seansları yürütmek için programı zaten kullandı. Bu müşterilerin çoğu, programımızın renk şekillendirme sürecini şahsen yönetmeye etkili bir alternatif sunduğuna inanıyor. Müşterinin yakınlığını artıracağına ve işbirliğine dayalı bir renk yaratma süreci için bir fırsat yaratacağına inanıyoruz.”

 

Bu program, geleneksel yüz yüze / stüdyo içi renk stilinin geçerli bir ikamesi olmasının yanı sıra, OEM’lerin önemli maliyet tasarrufları gerçekleştirmesine yardımcı olabilir. PPG Başkan Yardımcısı Rebecca Liebert, “Yeni renk fikirlerini doğrudan müşteri tasarım sürecine entegre etme yeteneği, müşterilerimizin renk oluşturma faaliyetlerinden zaman ve maliyet elde etmelerine olanak tanıyor” dedi ve ekledi “Pazara giriş hızının artırılması dahil olmak üzere programla ilişkili başka mali faydalar da vardır.”