PPG, Zhangjiagang’da Çin Uygulama İnovasyon Merkezini Açtı

08 Nisan 2021

PPG (NYSE: PPG) bugün Çin’in Jiangsu Eyaleti, Zhangjiagang’da Çin Uygulama İnovasyon Merkezi’nin (CAIC) açıldığını duyurdu. Tesis, şirketin bölgedeki ilk çapraz iş araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezidir ve endüstriyel, ambalaj ve otomotiv son kat kaplama işleri için inovasyon ve müşteri uygulamaları arasında bir köprü görevi görür.

CAIC, PPG’nin Zhangjiagang üretim tesisinin bitişiğinde bulunan Jiangsu Yangtze River Uluslararası Kimyasal Endüstri Parkı’nda yer almaktadır. Merkezin gelişmiş, otomatik ekipman ve teknolojileri, PPG’nin PPG boyalarının ve kaplamalarının uygulanabileceği çeşitli ortamları ve iklimleri simüle etmesini sağlar. Bu, PPG bilim adamlarının kaplama teknolojilerinin özelliklerini test etmesine, endüstri lideri renk tasarımı sağlamasına ve müşterilere geniş uygulamalar için daha özelleştirilmiş, yüksek kaliteli boya ürünleri ve çözümleri sunmasına olanak tanır.

PPG

PPG, Çin’in Jiangsu Eyaleti, Zhangjiagang’da Çin Uygulama İnovasyon Merkezi’nin açıldığını duyurdu. Tesis, şirketin bölgedeki ilk ticari araştırma ve geliştirme merkezidir ve endüstriyel, ambalaj ve otomotiv son kat kaplama işleri için inovasyon ve müşteri uygulamaları arasında bir köprü görevi görür. (Fotoğraf: Business Wire)

 

CAIC konumu ayrıca, PPG’nin yeni geliştirilen uygulamaları hızlı bir şekilde Zhangjiagang tesisinde deneme üretimine taşımasına olanak tanıyarak, PPG yenilikleri için pazara daha fazla hız kazandıracak ve ürün ve hizmet özelleştirmesini hızlandıracak.

PPG Asya Pasifik başkanı Vincent Robin, “Zhangjiagang CAIC, PPG işletmeleri arasında daha fazla işbirliğini teşvik ederek, ürün geliştirme ve testte verimliliği artırarak ve Çin pazarına daha yenilikçi uygulamalar ve ürünler sunarak önemli bir rol oynayacak” dedi. “Bu yatırım, Çin’de sürdürülebilir ürünler, yeni uygulamalar ve ileri teknoloji geliştirmeye olan bağlılığımızı onurlandıran ve sektördeki liderliğimizi güçlendiren PPG için önemli bir adımdır.”

PPG Başkan Yardımcısı, Bilim ve Teknoloji ve Baş Teknoloji Sorumlusu David Bem, “CAIC, PPG’nin küresel laboratuvar ayak izinin kritik bir bileşenidir ve ayrıca Çin’e, çalışanlarımıza ve müşterilerimize yatırım yapma konusundaki güçlü bağlılığımızı göstermektedir. CAIC, elektronik malzemelerden ambalaj kaplamalarına kadar uzanan geniş pazarları ve müşteri ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayacak ve PPG bilim ve teknoloji ekibinin müşterilerimize katma değerli çözümler sağlamasını kolaylaştıracak.”

Asya Pasifik PPG Genel Müdürü, Kurumsal ve Devlet İşleri Müdürü Cathy Yan, “CAIC, PPG küresel en iyi uygulamalarını, en son teknolojileri ve sürdürülebilir ürünleri paylaşarak Çin’de PPG inovasyonunu, araştırma ve geliştirmesini hızlandırmaya hazırdır” dedi. “Bu, Çin hükümetinin Ulusal Ekonomik ve Sosyal Kalkınma için 14. Beş Yıllık Planında (2021-2025) ortaya koyduğu hedefler ve önerilerle tam uyumludur. Çin pazarının sürdürülebilir gelişimi ve yatırım ortamının sürekli iyileştirilmesi, PPG’nin ülkede artan yatırım ve uzun vadeli kalkınma konusundaki güvenini daha da artırdı.”