Premiership, EFL ve SPFL Kulüpleri, Fibresand ve Fiberle Güçlendirilmiş Kök Bölgeleri Kullanmaya Devam Ediyor

07 Haziran 2021

Mansfield Sand Limited’in spor kumu ve kök bölgeleri, Beaulieu Fibers International’dan polipropilen düz liflerle güçlendiriliyor. Teknoloji, Premier Lig, EFL (İngiliz Futbol Ligi) ve İskoç Profesyonel Futbol Liglerinde birçok kulüp tarafından doğal çim sahalarının performansını korumak için kullanılıyor. Elyaf ve Takviyeli Kök Bölgeleri, İngiltere’de gelecek ve orijinal mucitleri olan Mansfield tarafından üretilmektedir.

Fibresand ve Reinforced Rootzones, İngiltere’de James Robinson Fibres tarafından dağıtılan Beaulieu’nun PP Düz Elyafı ile güçlendirilmiş doğal bir spor ürünüdür. Saha yapım profili içinde üst 100 mm’de kullanılır, sahalara daha fazla stabilite ve esneklik verirken doğal çim kök yapısını geliştirir.

Beaulieu Fibers International Endüstriyel Elyaf Satış Direktörü Jefrem Jennard, “Premier Lig’in seyirci çekmeye ve Avrupa’nın ana futbol müsabakalarına hükmetmeye devam ettiği zamanlarda, PP düz fiberimizi kullanan Fiberle Güçlendirilmiş Kök Bölgeler sonuç vermeye devam ediyor.

Bu, doğal çim yüzeylerin kalitesini iyileştiren ve kulüplerin her maçta üstün kaliteli doğal çim saha oyununda en iyi performansları sunmaya devam etmelerini sağlayan kanıtlanmış bir teknolojidir. Artırılmış dayanıklılık sorusunu yanıtlarken, doğal çimin verdiği his ve performansı bir araya getiren Fibresand ürünler, sentetik çim kullanımına alternatif bir seçenek olabilir. Kanıtlanmış performansı, burada kalıcı bir teknoloji olduğu anlamına geliyor” dedi.